Top Baneris

Diskutuos apie Naujamiestį ir Naujininkus jungiančio Vilniaus grįžračio konversiją

2023 kovo 22 d.
Vilniaus grizratis
„Vilniaus planas“ nuotr.

Vilniaus Naujamiesčio ir Naujininkų sandūroje kuriasi startuoliai, verslai ir kūrybinių industrijų atstovai. Senosios šių rajonų gamyklos ir kiti pramoniniai statiniai virsta verslo, meno, kultūros ar švietimo erdvėmis. Panašių pokyčių laukia ir anksčiau geležinkelių riedmenims aptarnauti naudotas grįžratis ir jo prieigos (Lokomotyvų remonto depas).

Balandžio 6 d. 17:30 val. renginyje-diskusijoje „Miestas ateina į pramonės rajoną: Naujamiestis pokyčių kelyje“ išgirsite apie tokius projektus kaip „Sparta 360“, verslo centras „T parkas“ (buvęs taksi parkas), „Tech Zity Vilnius“ ir Ševčenkos loftų bendruomenė (buvusios radiotechnikos gamyklos „Elektrit“ ir „555“). Po trumpų pranešimų apie grįžračio kaimynystėje vykstančius pokyčius bus diskutuojama apie tai, kaip galėtų keistis grįžračio teritorija. Renginys vyks „Tech Zity Vilnius“ adresu Panerių g. 43. Renginio moderatorius –  architektas, architektūros istorikas ir LRT Klasika laidos „Žmogus ir miestas“ vedėjas Matas Šiupšinskas.

Visus, norinčius dalyvauti, kviečiama registruotis. Daugiau informacijos apie renginį

Išskirtinės architektūros Lokomotyvų remonto depas (su grįžračiu) įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. 1905 m. pastatytas pusapskritimio formos mūrinis pastatas buvo skirtas garvežių priežiūrai ir remontui. Vienu metu grįžratis galėjo aptarnauti 30 garvežių. Tai vienintelis tokios paskirties įrenginys Vilniaus geležinkelio ruože.

naujininkai naujamiestis

Šiuo metu grįžratis savo funkcijų nebeatlieka, o su teritorijos konversijos idėja būtų galima ieškoti naujų pastato pritaikymo galimybių. 

„Vilniaus planas“ nuotr.

Atsižvelgiant į esamos situacijos tyrimo išvadas, 2023 m. vasario mėn. įvykusią gyventojų apklausą ir viešų diskusijų apibendrinimus, ateityje galėtų būti skelbiamas urbanistinis konkursas, kurio dalyviai turėtų teikti viziją, kaip šią keliasdešimties hektarų zoną pritaikyti miesto reikmėms, kad ji virstų visiškai nauja, aktyvia miesto dalimi. 

Prasidėjus diskusijoms apie grįžračio ir jo prieigų pokyčius, siekiama, kad susidomėję miestiečiai turėtų kuo daugiau galimybių susipažinti su iki šiol uždara teritorija ir prisidėti prie jos konversijos idėjos plėtojimo.

Susipažinkite „Vilniaus plano“ atlikta grįžračio teritorijos esamos būklės apžvalga

Komentarai