Kuršių nerijoje sproginėjant aistroms dėl gresiančių naujų griovimų, Aplinkos ministerija kviečia į viešą diskusiją aptarti šios unikalios vietovės ateities vizijai.
Renginyje laukiami suinteresuotų institucijų, organizacijų, bendruomenių atstovai. Bet, regis, tik tų organizacijų, kurios pajėgia susimokėti už savaitgalį Kuršių nerijoje.
Diskusija vyks Nidoje, kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4), vasario 25 (17–20 val.) ir vasario 26 (9–13 val.) dienomis.
Renginio darbotvarkė bus atsiųsta visiems užsiregistravusiems. Registruotis į šį renginį, teikti siūlymus reikėtų elektroniniu paštu dalia.gudaitiene@am.lt arba tel. (8 5) 706 63559.
Diskusijoje bus aptartas ir šiuo metu rengiamas Kuršių nerijos valdymo planas. Jo rengimą kuruoja tarpinstitucinė darbo grupė prie Aplinkos ministerijos. Šio plano tikslas – numatyti įvairių institucijų ir visuomenės grupių bendradarbiavimo būdus ir kelius, saugant ir puoselėjant Kuršių nerijos kraštovaizdį, jos vertingąsias savybes.
Kuršių neriją UNESCO 2000 metais įtraukė į Pasaulio paveldo sąrašą. Šios unikalios vietovės apsauga kelia daugiau rūpesčių todėl, kad ji yra ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos Federacijos teritorijoje. 2010-2013 metais, po ilgų diskusijų, abi valstybės susitarė, ką laikyti Kuršių nerijos vertingosiomis savybėmis, – parengė Kuršių nerijos išskirtinės visuotinės vertės aprašą.
Kuršių nerijos valdymo planas rengiamas vykdant tarptautinius Lietuvos įsipareigojimus ir UNESCO Pasaulio paveldo konvencijos įgyvendinimo gaires. Šios gairės numato, kad visos į Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos vertybės turi turėti „patvirtintą valdymo planą ar kitą dokumentais patvirtintą valdymo sistemą, kurioje būtų nurodyta, kaip bus išsaugota išskirtinė visuotinė vertybės vertė“.