Difuzinė izoliuojanti mastika – alternatyva izoliacinėms juostoms

Difuzinė izoliuojanti mastika – alternatyva izoliacinėms juostoms

difuzinė izoliacija
Gamintojų ir autoriaus nuotr.

Siekiant aukštos energinio efektyvumo klasės, rezultatas labai daug priklauso nuo izoliacinių sprendimų kokybės. Vienos iš sudėtingiausių vietų šiuo požiūriu yra langų ir durų sandūros su konstruktyvu.

Izoliacinis montavimo putų sluoksnis angokraščiuose tiek iš lauko, tiek iš vidinės pusės būtinai turi būti apsaugotas izoliacinėmis difuzinėmis plėvelėmis. Difuzinė plėvelė sumažina vandens garų patekimą į izoliacinį sluoksnį, tokiu būdu prailgindama jo tarnavimo laiką ir išlaikydama aukštas izoliacines savybes. Iki šiol šiam tikslui įprasta buvo naudoti klijuojamas izoliacines juostas, tačiau 2016 metais „Soudal“ pateikė naujovę – tepamą difuzinę izoliaciją.

Tepama difuzinė izoliacija

Tepama difuzinė izoliacija itin naudinga, kai reikia izoliuoti nelygius paviršius. Jie dažniausiai pasitaiko keičiant langus ir duris senos statybos objektuose. Tokiu atveju atsiveria nelygus plytų paviršius, ant kurio užklijuoti juostą ganėtinai sudėtinga. Ant tokio paviršiaus daug paprasčiau užtepti vieną ar kelis difuzinės mastikos sluoksnius. Taip pat mastiką patogu naudoti ten, kur sudėtinga užklijuoti juostelę neardant angokraščių apdailos.

Difuzinės mastikos kibirėlis Soudatight LQ.
Difuzinės mastikos kibirėlis Soudatight LQ.
Tepamos difuzinės izoliacijos naudojimas
Difuzinė mastika tepama ant norimo apsaugoti paviršiaus teptuku.
Difuzinė mastika tepama ant norimo apsaugoti paviršiaus teptuku.

Tepamą difuzinę izoliaciją „Soudal“ rinkai tiekia 3 l kibirėliuose. Tokio kiekio užtenka 7–8 langams, tepant vienu sluoksniu. Vienu sluoksniu užteptos plėvelės SD (vandens garų laidumo) koeficientas yra vidutiniškai 20 m. Du kartus tepant SD koeficientas padvigubėja iki 40 m.

Kitas sluoksnis gali būti dengiamas po 1 valandos. Mastika ant paviršiaus tepama dažymo teptuku. Dulkėtus ir porėtus paviršius rekomenduojama padengti surišančiu gruntu. „Soudal“ šiam tikslui siūlo purškiamą gruntą. Jei plyšiai yra dideli, rekomenduojama papildomai klijuoti juostą.

Sukietėjusi mastika sudaro itin elastingą plėvelę. Ji gali pailgėti net 350 proc. iki plyšimo, kas įmanoma tik demontuojant konstrukciją. Taip pat susidariusi plėvelė atlaiko labai daug susitraukimo–išsiplėtimo ciklų, o tai aktualu pastatams, esantiems itin didelių temperatūros svyravimų ir drėgmės zonose.

Užtepus mastiką, kiti darbai gali būti atliekami po 24–48 valandų. Ant mastikos plėvelės galima klijuoti izoliacines ir apdailos medžiagas, tinkuoti.

Mastika priskiriama kenksmingų medžiagų neišskiriančių medžiagų grupei. Naudodami ją, būsite tikri, kad medžiaga neskleis į gyvenąmąją patalpą sveikatai kenksmingų formaldehidų ar kitų statybose dažnai pasitaikančių kenksmingų cheminių junginių.

Mastika yra elastinga, atkartoja nelygų paviršių. Nuotraukoje mastika užtepta ant tarpams tarp lango ir konstruktyvo užpildyti rekomenduojamų „Soudal Flexy“ montavimo putų.
Mastika yra elastinga, atkartoja nelygų paviršių. Nuotraukoje mastika užtepta ant tarpams tarp lango ir konstruktyvo užpildyti rekomenduojamų „Soudal Flexy“ montavimo putų.
Atsiliepimai apie tepamą difuzinę mastiką

Bendrovės „Pietų Megrame“ darbų vadovas Jonas Megalinskas sako, kad jau kurį laiką klijuojamas juostas pakeitė tepama izoliacinė mastika. Pasak jo, pasirinkimą nulėmė net keli naujos medžiagos privalumai. Svarbu tai, kad su naująja mastika gerokai sumažėjo darbo sąnaudos, taip pat mažesnės medžiagų sąnaudos. Labiau dulkėti paviršiai, prieš dengiant juos mastika, nupurškiami gruntu. Po to difuzine mastika kruopščiai dengiamas montavimo putų sluoksnis.

 RĖMĖJO TURINYS 

Temos: „Soudal“, difuzinė izoliacija, energijos efektyvumo didinimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai