Top Baneris

Diegiami pirmieji išmanieji elektros skaitikliai (1)

2016 gegužės 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pradėjo diegti išmaniuosius elektros skaitiklius pirmiesiems iš 3 tūkst. klientų. ESO klientai, kuriems jau įdiegti išmanieji skaitikliai, pagrindiniu privalumu įvardijo galimybę kas mėnesį nebenurašinėti skaitiklių rodmenų.

Bendros tendencijos rodo, kad išmanieji skaitikliai leidžia klientams geriau perprasti vartojimo įpročius ir taupyti elektrą.

Parenkant projekto dalyvius, daugiausia dėmesio buvo kreipiama į techninius elektros skirstymo tinklo parametrus, energijos vartojimą bei būsto pobūdį. Išmanieji skaitikliai dar bus įrengti Vilniuje, Alytuje, Šilutės, Trakų, Varėnos ir Vilniaus rajonuose.

Išmanioji elektros apskaita leis klientams stebėti savo elektros suvartojimą ir tendencijas detaliau: savitarnos svetainėje www.manogile.lt bus pateikiamas valandinis suvartojimas ir vartojimo palyginimas su praėjusiais laikotarpiais.

„Įgyvendindami bandomąjį projektą pagal Europos Komisijos rekomendacijas ir kaimyninių šalių gerąją patirtį siekiame ištirti išmaniosios apskaitos efektyvumą ir jos naudą gyventojams. Matydami klientų vartojimo įpročius mes pasiūlysime palankiausią tarifų planą ir galėsime pateikti rekomendacijas, kaip efektyviau ir taupiau vartoti elektrą. Projekte dalyvaujantys klientai galės priimti sprendimus dėl vartojimo įpročių keitimo ir vartoti elektrą, kai ji pigesnė“, – sakė ESO Paslaugų tarnybos direktorė Dalia Andrulionienė.

Tuo tarpu ESO specialistai matys daugiau techninių elektros tinklo parametrų, pavyzdžiui, įtampos kokybę. Be to, bendrovė galės greičiau spręsti elektros tiekimo problemas.

Naujieji išmanieji skaitikliai duomenis perduos saugiu ir patikimu būdu – tam kliento name ar kieme nereikalingas nei bevielis ryšys, nei papildoma įranga. Duomenys elektros linijomis bus siunčiami iki konkrečią teritoriją aptarnaujančios transformatorinės ir tik iš jos bevieliu internetu duomenys bus persiųsti į ESO. Duomenys siuntimo metu bus užšifruojami, jais galės naudotis tik ESO specialistai bei klientas.

Šių metų kovą bendrovės ESO užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta gyventojų apklausa atskleidė, kad du trečdalius (66 proc.) privačių elektros vartotojų domina galimybė išmanųjį elektros skaitiklį įsidiegti savo namų ūkyje ir taip efektyviau taupyti elektros energiją bei išvengti nepatogaus skaitiklių rodmenų nurašinėjimo bei deklaravimo.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • orion426

    2018-12-12, 19:24  

    Ar bus leidžiama atsisakyti išmaniųjų elektros skaitikliu ir toliau naudotis tradiciniu skaitikliu?

Rekomenduojami video