Top Baneris

Didžiausia valstybės parama – daugiabučių modernizacijos spartuoliams

2016 spalio 28 d.
SA archyvo nuotr.
SA archyvo nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kelerius metus stabčiojusi vietoje, vėliau, Aplinkos ministerijos atstovų teigimu, daugiabučių modernizacija įgijo pagreitį. Jau aišku, kad iš kone 34 tūkst. sovietmečiu statytų daugiabučių nuo 2013-ųjų iki šios dienos atnaujinta 1251 daugiabutis, o metams baigiantis šis skaičius kas savaitę padidėja maždaug dviem dešimtimis įgyvendintų projektų. Šiuo metu mūsų šalyje vykdomi 677 daugiabučių atnaujinimo projektai, kurių nemaža dalis pretenduoja į 40 proc. valstybės paramą. Tiesa, akivaizdu, kad, modernizacijai vykstant šiandieniais tempais, 2020-aisiais, kai nebeliks galimybės gauti ES paramą, vis dar neatnaujinti bus apie 25 tūkst. daugiabučių.

40 proc. dydžio valstybės parama galioja tik iki gruodžio 31 d., jei projekto statybos rangos darbai buvo nupirkti iki 2015 m. kovo 31-osios. Tie daugiabučių namų atnaujinimo projektai, kurie iki šių metų pabaigos neturės statybos užbaigimo akto, pretenduos į 35 proc. paramą, kuri bus teikiama iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

Valstybės paramos teikimo galimybės yra ribotos, o apie tai, kad parama bus mažinama, Aplinkos ministerija skelbė nuolat nuo 2013 metų. Tačiau valstybės subsidijos nemažinamos drastiškai, kad valstybės paramos mažėjimas netaptų trukdžiu gyventojams atnaujinti savo daugiabutį. Laikotarpis, kurį buvo skirta 40 proc. valstybės parama, jau buvo pratęstas, todėl tokio dydžio parama galioja tik projektams, kurie bus įgyvendinti ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 31 d.

„Kad gyventojai turėtų galimybę gauti didžiausią šiuo metu valstybės teikiamą paramą, labai norėčiau paraginti rangovus ir daugiabučių namų administratorius pasirūpinti laiku užbaigti pradėtus renovuoti namai ir laiku bei tinkamai vykdyti sutartinius įsipareigojimus“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

Aplinkos ministerija primena, kad projekto įgyvendinimo terminas skaičiuojamas nuo investicijų plano patvirtinimo dienos iki statybos užbaigimo akto surašymo dienos, todėl siekiant gauti 40 proc. valstybės paramą, iki šių metų gruodžio 31-osios turi būti išrašytas atnaujinto daugiabučio namo statybos užbaigimo aktas, o ne tik kreiptasi dėl jo išrašymo į Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos padalinį prie Aplinkos ministerijos. Tuo tarpu prašymus dėl 40 proc. valstybės paramos suteikimo galima teikti ir vėliau, t. y., 2017 m., jeigu projektas bus įgyvendintas laiku – iki šių metų gruodžio 31 d.

Gyventojai taip pat raginami atkreipti dėmesį, kad 35 proc. valstybės parama galios iki 2017 m. gruodžio 31 d., vėliau ji mažės dar 5 proc., o 30 proc. paramos dydis galios iki 2020 m. pabaigos. Asmenims, turintiems teisę į kompensaciją už šildymą, valstybė ir toliau teiks 100 proc. paramą – kompensuos paskolą ir palūkanas, techninės priežiūros, projekto parengimo ir įgyvendinimo išlaidas.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video