Top Baneris

Dėl „Rail Baltica“ statybos visuomenės poreikiams teks paimti per 1000 sklypų

2017 sausio 30 d.
Susisiekimo ministerijos nuotr.
Susisiekimo ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Susisiekimo ministerija jau informavo žemės sklypų, kurie patenka į planuojamos tiesti europinio standarto „Rail Baltica“ geležinkelio linijos Kaunas–Lietuvos/Latvijos teritoriją, savininkus ar kitus naudotojus apie pradedamas žemės paėmimo visuomenės reikmėms procedūras. Registruotu paštu buvo išsiųstas 2 031 pranešimas.

Tuos žemės plotų savininkus ar kitus naudotojus, kurių gyvenamoji ar kita buvimo vieta nežinoma, ši informacija turėtų pasiekti per visuomenės informavimo priemones. Nuo šiol šių žemės sklypų negalima pertvarkyti, perleisti kitiems asmenims, įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises. 2016 metais specialusis planas buvo suderintas tiek su atsakingomis institucijomis, tiek su šalies visuomene.

Laiškais žemės sklypų savininkams ir kitiems naudotojams pranešta, kad 2017 m. sausio 23 d. Teritorijų planavimo dokumentų registre buvo įregistruotas ir kitą dieną, sausio 24-ąją, įsigaliojo Vyriausybės nutarimas dėl Europinio standarto geležinkelio linijos Kaunas–Lietuvos ir Latvijos valstybių siena specialiojo plano patvirtinimo.

Įsiteisėjus š. m. sausio 11 d. priimtam Vyriausybės nutarimui, Susisiekimo ministerija raštu pranešė VĮ Registrų centrui, kad nekilnojamojo turto registre turi būti padarytos žymos specialiajame plane nurodytiems žemės sklypams.

Visuomenės poreikiams reikės paimti apie 1200 privačios ir 63 valstybinės žemės sklypų, kurių tiksli kaina paaiškės po to, kai bus įvertintas visuomenės poreikiams paimamas turtas. Turto vertinimo paslaugoms atlikti numatoma organizuoti viešuosius pirkimus.

Žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras planuojama baigti 2019 m. antroje pusėje.

Geležinkelio linijos Kaunas–Lietuvos ir Latvijos siena specialiojo plano rengėja – Didžiosios Britanijos bendrovė „Aecom Infrastructure & Environment UK“.

Su specialiuoju planu ir visuomenės poreikiams paimamomis žemės sklypų dalimis galima susipažinti Teritorijų planavimo dokumentų registre.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video