Top Baneris

Dėl nuošliaužų pavojaus lankytojams uždarytas Gedimino kalnas

2017 liepos 13 d.
Kultūros ministerijos nuotr.
Kultūros ministerijos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sinoptikams prognozuojant gausias liūtis Vilniuje, Kultūros ministerija dėl pakartotinių nuošliaužų pavojaus nusprendė  Gedimino kalną iki liepos 17 d. uždaryti lankytojams.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai patvirtinus, jog šiandien sostinėje prognozuojamos didelės liūtys, Gedimino kalno operacijų štabas naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį ėmėsi prevencinių priemonių. Specialistai kartu su Gedimino štabo bataliono kariais nelaidžia vandeniui danga išklojo Aukštutinių rūmų kiemelius ir teritoriją tarp rūmų sienų ir gynybinės sienos. Taip pat nelaidžia vandeniui danga uždengta archeologinių tyrimų vietos kalno aikštelėje.

Nelaidi danga lietaus vandeniui neleis susigerti į gruntą, o bus nukreipiamas į miesto nuotekų sistemas. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prognozuoja, kad šiandien Vilniuje kritulių intensyvumas bus 23 mm per valandą. Specialistų teigimu, tokios liūties metu nuošliaužos dabartiniame Gedimino kalno stovyje yra neišvengiamos. Situacija nuolat stebima, prie kalno pastoviai dirba specialistai.

Kultūros ministerija primena, kad Gedimino kalno šiaurės vakarų šlaite šį mėnesį pradėti tvarkybos darbai, kurie bus baigti 2018 m. antroje pusėje. Pietrytinio šlaito tvarkybos projektas yra rengiamas. Jį planuojama pristatyti rugsėjį.

Kultūros ministerijos inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video