Top Baneris

Dėl netinkamai įrengtos aikštės Akmenės savivaldybei rangovas paklos beveik 300 tūkst. eurų

2021 balandžio 9 d.
naujoji akmene
Naujoji Akmenė.
Pasidalykite straipsniu

Šiaulių apygardos teismo Civilinių bylų skyrius paskelbė sprendimą civilinėje byloje pagal ieškovės Akmenės rajono savivaldybės administracijos ieškinį dėl rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), rekonstruojant Naujosios Akmenės miesto centrinę aikštę, atlyginimo priteisimo. Ieškinys patenkintas iš dalies.

Kaip pranešė Šiaulių apygardos teismas, praėjusiųjų metų gegužės 8 d. ieškovė Akmenės rajono savivaldybės administracija teismui pateikė patikslintą ieškinį, kuriuo prašė priteisti solidariai iš atsakovų restruktūrizuojamos uždarosios akcinės bendrovės (RUAB) „Šiaulių plentas“, architektų A. D., S. S., UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“ (toliau–statybos techninis prižiūrėtojas) ir UAB „Darbasta“ (toliau – statinio projekto ekspertizės rangovas) 295 435,49 eurų rangos darbų trūkumų šalinimo išlaidų (preliminariųjų nuostolių), 18 990,00 eurų ekspertizės išlaidų atlyginimo.

Naujosios Akmenės miesto centrinės aikštės rekonstrukcijos darbai buvo užbaigti 2015 metų liepą, kai užsakovas ir rangovai pasirašė statybos užbaigimo aktą. Aikštės rekonstrukcijos projektas buvo įgyvendintas pagal architektų A. D ir S. S. parengtą projektą, kurie buvo laimėję užsakovo paskelbtą konkursą. Tačiau per darbų garantinį terminą paaiškėjo, kad dalis tų darbų atlikta su trūkumais: aikštės danga nelygi, grindinio trinkelės išsikraipė, tapo nesaugios, o bendras rekonstruotos aikštės estetinis vaizdas netapo tokiu, kokio tikėjosi miesto bendruomenė. Taikiai išspręsti ginčo šalims nepavyko, ieškovo civilinis ieškinys buvo pateiktas Šiaulių apygardos teismui.

Dalį trūkumų „Šiaulių plentas“ pašalino, tačiau, kaip praneša teismas, kitų ieškovo nurodytų trūkumų taisyti nesutiko ir kaltę suvertė projektuotojams.

Teismas, išnagrinėjęs šalių pateiktus procesinius dokumentus ir jų priedus, įvertinęs šalių paaiškinimus, liudytojų parodymus teismo posėdžio metu, ekspertų išvadas, konstatavo, kad nagrinėjamu atveju kiekvieno iš statybos proceso dalyvių (projektuotojų, rangovo, statybos techninio prižiūrėtojo) veiksmai yra individualūs, jie nulemti sudarytų sutarčių sąlygų, ne visi statybos proceso dalyviai vienodai prisidėjo prie garantinio termino metu atsiradusių Naujosios Akmenės centrinės miesto aikštės trinkelių dangos defektų.

Teismas sprendė, kad rangovas „Šiaulių plentas“ ir statybos techninis prižiūrėtojas „Statybos inžinerinės paslaugos“ nesilaikė statybos projektavimo ir statybos procesą reglamentuojančių teisės aktų, iš esmės pažeidė su ieškove sudarytas statybos darbų rangos ir statybos darbų techninės priežiūros sutarčių nuostatas, o įrodymų, patvirtinančių, kad miesto aikštės trinkelių dangos defektai atsirado dėl netinkamos eksploatacijos, nėra, todėl ieškinį tenkino iš dalies.

Teismas Akmenės rajono savivaldybės administracijai iš atsakovės RUAB „Šiaulių plentas“ priteisė 251 120 eurų defektų šalinimo darbams apmokėti ir 18 990 eurų žalai, kuri buvo patirta nustatant aikštės defektus.

Šis teismo sprendimas yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video