Top Baneris

Daugiausia neaiškumų – dėl statinių užbaigimo procedūrų

2016 rugpjūčio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) specialistai pranešė iš gyventojų daugiausia klausimų sulaukiantys dėl statinių užbaigimo procedūrų.

Per pirmąjį šių metų pusmetį gyventojams suteikta daugiau kaip 8,4 tūkst. konsultacijų. Vyravusi tema – statybos. Be statinių užbaigimo procedūrų, gyventojus ne mažiau domino remonto ir rekonstravimo darbai daugiabučiame name, statinio projektavimas, projekto ekspertizė ir jo vykdymo priežiūra, pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių projekto sprendinių išdavimas ir nesudėtingų statinių statyba.

Teritorijų planavimo klausimai buvo mažiau aktualūs. Dažniausiai gyventojai aiškinosi, kokia teritorijų planavimo dokumentų tvirtinimo ir įregistravimo tvarka.

Remiantis gautais paklausimais, galima daryti išvadą, kad žmonėms nėra pakankamai aiški ir pastato ar patalpų paskirties keitimo tvarka. Beje, patobulinus statybos techninį reglamentą „Statybą leidžiantys dokumentai“, kuris tapo gerokai aiškesnis, sumažėjo klausimų apie statybą leidžiančių dokumentų išdavimą.

Gyventojų patogumui, VTPSI šiemet įsteigė atskirą konsultavimo skyrių. Daugiausia konsultuojama telefonu – tik šiam tikslui skirtu specialiuoju fiksuotojo ryšio numeriu (8 5) 207 3333.

Savo klausimus taip pat galima pateikti internetu: pasinaudojus VTPSI tinklalapio rubrikos „Konsultacijos“ porubrikėje „Elektroninė paklausimo forma“ nurodyta forma, elektroniniu paštu info@vtpsi.lt ar atvykę į VTPSI.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video