Keturių aukštų su mansarda name lifto nuspręsta neįrengti, nes sąmatą tai būtų išauginę dar keliais šimtais tūkstančių litų. „InGlobe Solutions“ įsipareigojo apmokėti ir bendrijos pasirinkto techninio prižiūrėtojo paslaugas. Rekonstrukciją atlieka „InGlobe Solutions“ pasamdyta rangos įmonė.
„Su bendrovės „InGlobe Solutions“ vadovu pasiginčijame kone kasdien, bet randame bendrą kalbą. Nenorime, kad statybininkai taupytų medžiagų kokybei“, – komentavo bendrijos pirmininkas P. Lebednykas.
4 iš 6 butų rekonstruojamoje palėpėje jau parduoti. Bendrovės „InGlobe Solutions“ direktorius siūlydamas analogišką bendradarbiavimo modelį šią vasarą išsiuntinėjo kelias dešimtis laiškų, adresuotų senųjų daugiabučių sutapdintaisiais stogais bendrijoms. Reakcija, pripažino
V. Davliaševič – ne tokia palanki, kokios tikėtasi – ne visi gyventojai gerai supranta, kokią naudą patys gautų, užtat uoliai skaičiuoja, kiek uždirbtų verslininkai. Vis dėlto su kelių daugiabučių bendrijomis derybos yra pradėtos.
Pirmiesiems – kryžiaus keliai
2009 metais analogiškas projektas baigtas Utenoje, Vyžuonų gatvėje. 1989 metais statytą 20 butų, 4 aukštų namą pavyko neatpažįstamai atnaujinti irgi pasitelkus nekilnojamojo turto projektų plėtotojus. Buvo apšiltintos pastato sienos, rekonstruotas stogas įrengus naują šlaitinį, pakeisti butų langai ir balkonų durys, laiptinių langai, rūsio langai, lauko durys, įrengta individuali apskaita, termostatiniai ventiliai. Bendra investicijų vertė siekė milijoną litų. Verslininkai už tai gavo teisę pristatyti vieną aukštą, jame įrengė keturis butus. Tiesa, gyventojai spėja, kad ne visi jie parduoti – projektas finišavo per krizę…
Šio namo bendrijos pirmininkas Viktoras Vieversys turi kuo džiaugtis – niekas nebesiskundžia perpučiamais butais, daugiabutis po modernizacijos sutaupo 50 proc. energijos, o mokėti už šildymą net šalčiausią pastarosios žiemos mėnesį už kvadratinį metrą teko iki lito.
Vis dėlto pirmininkas tvirtina, kad antrąkart tokio projekto nesiimtų jokiu būdu – procesas buvo itin sudėtingas, neigiamų emocijų buvo pernelyg daug, jis jaučiasi lyg išbraukęs iš gyvenimo ištisus trejus metus. Iki tikrosios projekto pradžios kaimynus agituoti V. Vieversiui teko dvejus metus, kas tris mėnesius kviečiant bendrijos susirinkimus. Pradėjus daugiabučio modernizacijos darbus jis netruko sulaukti standartiškai visiems bendrijos pirmininkams renovacijos projektų metu adresuojamų kaltinimų. Papildomo dėmesio iš įvairių specialiųjų tarnybų V. Vieversys mano sulaukęs ir dėl einamų Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjo pareigų Utenos rajono savivaldybėje, taip pat spėja, kad kiekvieną jo bendrijos nueitą žingsnį siekė patikrinti kolegos.
Anot V. Vieversio, vadovaujant daugiabučio modernizacijai teko pasinaudoti visapusišku savo išsilavinimu ir patirtimi. „Esu valstybės tarnautojas, viešųjų pirkimų specialistas, be to, 20 metų skyręs statybai. Mano inžinerinis išsilavinimas – energetika. Turiu ir juridinį išsilavinimą. Ir visų šių žinių prireikė“, – patikino V. Vieversys.
Modernizuojant Vyžuonų gatvės daugiabutį daug kas buvo neįprasta. Pirmiausia tai, kad visi savininkai pasirašė jungtinės veiklos sutartį. Vėliau, jau susiradus investuotoją, teko patiems rasti laikino finansavimo šaltinių (verslininkai tas lėšas vėliau gyventojams grąžino).