Top Baneris

Dariaus ir Girėno aerodrome susijungs kultūros paveldas ir šiuolaikinės architektūros formos

2014 balandžio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Dariaus ir Girėno aerodrome prasidėjo Karinių oro pajėgų (KOP) Paieškos ir gelbėjimo posto statybų darbai. Jį įkurdinsiantis modernus ir šiuolaikiškas pastatas tarnaus civilinėms bei karinėms reikmėms. Čia taip pat įsikurs NATO pajėgų aviacija.

Posto statybos darbų pradžią pažymėjo įkasta simbolinė kapsulė.

Departamento direktorė Diana Varnaitė (Jolantos Miškinytės nuotr.)

Departamento direktorė Diana Varnaitė (Jolantos Miškinytės nuotr.)

Renginyje dalyvavo KOP vadas gen. mjr. Edvardas Mažeikis, Kauno m. meras Andrius Kupčinskas, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, buvusi Krašto apsaugos ministrė, LR seimo narė Rasa Juknevičienė, Kultūros paveldo departamento (toliau – Departamento) direktorė Diana Varnaitė ir kiti.

Pastatas iškils vietovėje, kuri yra nekilnojamasis kultūros paveldas, todėl jo projektas derintas su Kultūros paveldo departamento (toliau – Departamento) Kauno teritoriniu padaliniu. Departamento direktorė Diana Varnaitė džiaugiasi, kad pavyko rasti ne tik funkciniu, bet ir paveldosaugos požiūriu priimtiną sprendimą: „Siekėme, jog valstybės saugomoje vietovėje iškilęs pastatas ne tik atliktų savo funkciją, bet ir darniai įsilietų į istorinę aplinką. Anksčiau siūlyti sprendimai ne tik neišpildė šios vietos istorinio potencialo, bet ir kėlė grėsmes jos integralumui. Šiandien ypatingai didžiuojuosi, kad sugebėjome jų išvengti. O štai architektas prof. Rimvydas Jurgis Palys įvertino būsimo pastato erdvę, kontekstą ir „įsiklausė“ į jų diktuojamas sąlygas. Manau, šis projektas taps įrodymu, kad atsakingai priimant sprendimus šiuolaikinė architektūra ir mūsų istoriją įamžinantis kultūros paveldas gali koegzistuoti nekeldami vienas kitam grėsmės“.

Dariaus ir Girėno aerodromas yra nacionalinio reikšmingumo kultūros paveldo objektas, pasižymintis istorinio, inžinerinio, architektūrinio, memorialinio, urbanistinio ir dailės pobūdžio vertingųjų savybių gausa. 192 ha ploto aerodrome tebėra išlikę angarų ir pastatų, jų pamatų ir dangos fragmentų, paminkliniai akmenys žuvusiems lakūnams, geležinkelio bėgių sistema, medžių alėjos.

Planuojama, kad KOP Paieškos ir gelbėjimo postas į aerodromą bus perkeltas iki 2016 metų.

Nuotraukoje: KOP Paieškos ir gelbėjimo punkto maketas (UAB „Avona“ nuotr.)


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video