Top Baneris

Darbo kodekso pataisas statybininkams D.Gedvilas vadina broku

2021 lapkričio 10 d.
dalius gedvilasTik SA
Dalius Gedvilas
Pasidalykite straipsniu

Lapkričio pradžia statybų sektoriui atnešė dar vieną didelę permainą. Įsigaliojo Darbo kodekso pataisos, kuriomis rangovas tapo atsakingas už darbo užmokesčio mokėjimą subrangovo darbuotojams, jei pats subrangovas to nedaro. Pokyčiai buvo įvesti argumentuojant, jog tai padės labiau apsaugoti statybos sektoriaus darbuotojus.

Visgi, šalies statybos įmonės toli gražu nėra patenkintos naujovėmis. Apie tai portalui SA.lt komentuoja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) vadovas Dalius Gedvilas.

„Šios pataisos sukūrė perteklinę naštą verslui ir realiai dalį valstybės administravimo funkcijų perkėlė ant verslo pečių. Šias pataisas vertinu kaip teisinio reguliavimo broką. ES direktyva pasisako tik dėl komandiruojamų darbuotojų ir darbo užmokesčio mokėjimo kontrolės. Mūsų politikai šios direktyvos reikalavimus išplėtė ir pritaikė visiems pas subrangovus dirbantiems darbuotojams. Asociacija klausė savo narių, kaip jie ketina įgyvendinti šią teisinio reguliavimo nuostatą ? Išaiškėjo dvi tendencijos. Pirma – genrangovai pusmečiui sulaikys dalį apmokėjimo subrangovams. Todėl, mažos bendrovės susidurs su apyvartinių lėšų stygiumi.

Antra – reikalaus pateikti mokėjimus darbuotojams patvirtinančius dokumentus ir kitą informaciją. Tačiau, atsiranda problemų su asmens duomenų apsauga ir duomenų naudojimu, atsiranda problemos dėl asmenybės identifikavimo kiekvieną dieną statybvietėse“, – teigia D.Gedvilas.

Anot jo, nesusipratimų ir nepasitenkinimo apraiškos statybų sektoriuje gali pasireikšti po tam tikro laiko – kai atsiras rinkoje pirmieji precedentai, kai darbo užmokestis bus išieškomas iš genrangovų.

„Tai gali atsitikti kitų metų antrame ketvirtyje, o gal dar ir vėliau. Tačiau, verslas išradingas ir gali sugalvoti visokių schemų, kad apsisaugoti nuo gresiančių piniginių reikalavimų iš subrangovų darbuotojų. Laikas parodys, kaip šis teisės aktas veiks ir ką darys statybos bendrovės“, – pridūrė D.Gedvilas.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video