Top Baneris

Darbą pradeda tarptautinė statybų paroda „Resta“

2017 balandžio 26 d.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Rusnės Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pagrindinė šiemetinės tarptautinės statybų parodos RESTA, kuri nuo šiandien, balandžio 26 dienos, iki šeštadienio vyks Vilniuje, tema – skaitmeninė statyba. Didžiausia tokios tematikos paroda Baltijos šalyse Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ surengta jau dvidešimt ketvirtą kartą. Joje pristatomi naujausi ir pažangiausi sprendimai statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems.

Vienas pagrindinių parodos akcentų – tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2017. Vilnius“, vyksianti balandžio 28 dieną. Joje pranešimą apie Aplinkos ministerijos siekius skaitmeninant šalies statybos sektorių skaitys ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjas Dainius Čergelis.

Parodos metu Skaitmeninės statybos salėje bus galima susipažinti su statinio gyvavimo ciklo planavimui naudojamomis informacinio modeliavimo technologijomis, išmaniaisiais projektais, „protingų namų” valdymo sistemomis ir kt.

Norintiesiems renovuoti savo senus daugiabučius verta apsilankyti šių namų renovacijai skirtame stende, kurį įrengė Būsto energijos taupymo agentūra. Čia visas keturias parodos dienas dirbs konsultantai, kurie atsakys į dominančius klausimus. Stende bus dalijami informaciniai lankstinukai, žurnalo „Statyba ir architektūra“ numeriai su straipsniais apie daugiabučių renovaciją. Sensoriniame ekrane parodos lankytojai patys galės modernizuoti daugiabutį – pakeisti langus, duris, stogą ir pan., suskaičiuoti, kiek tai kainuos. Tų, kurie savo daugiabutyje norėtų panaudoti saulės energiją, akys neabejotinai nukryps į vieno Kaune renovuoto daugiabučio su saulės baterijomis ant stogo maketą. Su valstybine daugiabučių modernizavimo programa ir galimybėmis supažindins dideliame ekrane rodomi vaizdo filmai.

Šiemet parodoje „Resta“ dalyvauja per pusšešto šimto įmonių – 540 Lietuvos ir 17 užsienio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Rusijos, Suomijos, Ukrainos, Vengrijos ir Vokietijos.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video