Top Baneris

Darbą pradeda tarptautinė inžinerinė VGTU ir CalPoly vasaros mokykla

2016 birželio 28 d.
VGTU nuotr.
VGTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) šiandien prasidėjo tarptautinė inžinerinė vasaros mokykla „VGTU-CalPoly‘2016“ Lietuvos ir JAV studentams. Jau ketvirtus metus iš eilės kartu su Kalifornijos valstybinio politechnikos universitetu (CalPoly) organizuojama stovykla kasmet į Lietuvą pritraukia vis daugiau JAV studentų.

Kartu su VGTU studentais amerikiečiai penkias savaites semsis statybinės mechanikos ir geodezinių matavimų žinių bei tikrins jas praktiniuose užsiėmimuose.

Šiais metais vasaros mokykloje dalyvaus 32 studentai iš Kalifornijos valstybinio politechnikos universiteto. Su jais kartu studijuos ir VGTU studentai.

„Vasaros mokyklos iniciatyva, gimusi Amerikos lietuvio, CalPoly universiteto profesoriaus Edmundo Saliklio dėka, pasiteisino – pastebime, kad Kalifornijos studentų skaičius kasmet didėja. Ši mokykla – tai ne tik gera proga pasisemti specialybės žinių ir praktinės patirties intensyvių užsiėmimų metu bei turėti laisvesnį akademinių metų grafiką, bet ir įgyti socialinių kompetencijų tarptautinėje aplinkoje. Šie įgūdžiai – svarbūs tiek Lietuvos, tiek užsienio studentams, planuojantiems tarptautinę karjerą“, – sakė Aušra Pelėdienė, VGTU Užsienio ryšių direkcijos direktorė.

Vasaros mokykloje statybinės mechanikos paskaitas ir matematinio modeliavimo pratybas naudojant MATLAB programinę įrangą ves CalPoly profesorius dr. Grahamas Archeris kartu su VGTU Statybos fakulteto dėstytoju Gediminu Blaževičiumi, o Aplinkos inžinerijos fakulteto dėstytojai Darius Popovas ir Ignas Daugėla dėstys geodezinių matavimų teorinius ir praktinius dalykus.

Kaip ir praėjusiais metais, „VGTU-CalPoly‘2016“ vasaros mokykloje studentai turės galimybę ne tik mokytis, bet ir dalyvauti kultūrinėje programoje, susipažinti su Lietuvos istorija. Jiems bus organizuojamos ekskursijos ir orientaciniai žaidimai Vilniuje, savaitgalio išvykos į kitus Lietuvos miestus.

„VGTU-CalPoly‘2016“ truks iki liepos 29 dienos.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video