Top Baneris

„Danfoss“: šildytis išmaniai

2019 balandžio 15 d.
„Danfoss“
Pasidalykite straipsniu

Gyvenimas išmaniajame name reiškia ne tik mažesnes šildymo sąskaitas, bet ir didesnį komfortą. Kompanija „Danfoss“ į išmaniąsias technologijas investuojantiems gyventojams turi novatorišką, tačiau laiko ir klientų patikrintą bei teigiamai įvertintą sprendimą – išmaniąją šildymo valdymo sistemą.

Valdyti kelis įrenginius

„Danfoss“ specialistai patvirtina – valdyti šildymą išmaniuoju telefonu labai paprasta, netgi paprasčiau nei tam skirtu valdymo pultu, juolab kad dabar, kai, pasinaudojus balso paslauga „Amazon Alexa“, ne tik operatyviai gaunama informacija, bet ir balsu valdomos sistemos. Įmanomas ir paprastesnis sprendimas – tiesiog mobiliojo telefono ekrane matyti, kuriame kambaryje ir kokia nustatoma temperatūra ar pageidaujamas režimas.

Programos parinkčių – visiems gyvenimiškiems atvejams: pavyzdžiui, galima nustatyti savaitės programą kiekvienam kambariui atskirai. Pasirinkus nakties režimą, labai paprasta sumažinti temperatūrą naktį (ji sumažinama iki 17 laipsnių). Atviro lango funkcija išjungia šildymą, nustačiusi pastebimą temperatūros sumažėjimą, pavyzdžiui, vėdinant patalpą.

Būna, kad šeimininkų planai pasikeičia ir jiems net neužsukant namo tenka išvykti kelioms dienoms. Tuomet išmaniuoju telefonu galima įjungti šildymo sistemos atostogų režimą ir taupyti, be reikalo neeikvojant šilumos energijos.

Sistema „Danfoss LinkTM“ racionaliausia iki 300 kv. m ploto namui, ja iš vienos vietos arba kelių kambarių galima valdyti kelias sistemas: radiatorių, vandeninį ir elektrinį grindų šildymą, šilumos siurblius, katilus ir net elektros reles.

Panaudojimo būdų įvairovė

„Danfoss LinkTM“ gali centralizuotai valdyti iki 50 sistemos įrenginių net 30 kambarių ir sutaupyti iki 30 proc. energijos. Į sistemą galima prijungti ne tik, pavyzdžiui, rankšluosčių džiovyklę, bet ir lauko apšvietimą.

Išmanioji sistema „Danfoss LinkTM“ sukurta pasitelkus naujausias technologijas, kurios mažina energijos suvartojimą, taupo pinigus ir tausoja gamtą, nes į aplinką išskiriama mažiau CO2.

Dvejojantiems, ar belaidė sistema nesukelia neigiamo poveikio sveikatai, specialistai turi atsakymą – „Danfoss LinkTM“ belaidis ryšys pagristas saugia radijo ryšio technologija. Ryšio stiprumas yra 1000 kartų mažesnis, palyginti su mobiliuoju telefonu.

Beje, „Danfoss LinkTM“ sistemos reguliatoriai puikiai įsikomponuoja šiuolaikiškame interjere. Už funkcionalumą ir modernų dizainą jiems suteikti prestižiniai „Red Dot“ ir „iF“ dizaino apdovanojimai.

Radiatorių temperatūrai reguliuoti naudojami mažiausi rinkoje išmanieji elektroniniai termostatai „Connect“, kuriems vieniems iš pirmųjų elektroninių termostatų pasaulyje suteikta prestižinė eu.bac A+ energijos klasė.

Šie termostatai turi prognozuojamo valdymo funkciją, kuri reiškia, jog termostatas iš anksto numato, kurią valandą įjungti šildymą, kad nustatytu laiku šeimininkai grįžtų į šiltas patalpas.

danfoss sildytis išmaniai 2

Pritaikė skirtingoms erdvėms

Sistema „Danfoss LinkTM“ gali valdyti ir vandeniu šildomų grindų temperatūrą. Tam naudojamas „Danfoss LinkTM HC“ valdiklis ir belaidžiai „Danfoss IconTM“ patalpos termostatai, kurie matuoja kambario temperatūrą. „Danfoss LinkTM“ veikia 30 metrų atstumu.

„Danfoss LinkTM BR“ (katilo valdymo relė) – reguliatorius, skirtas įjungti arba išjungti šilumos šaltiniui. Katilo valdymo relė palaiko ryšį belaidžiu ryšiu su „Danfoss LinkTM CC“ ir yra laidais jungiama prie katilo.

Su „Danfoss LinkTM“ centriniu valdikliu galima valdyti ir elektrinius radiatorius. Tam reikalingas kambario temperatūros jutiklis „Danfoss IconTM“ ir potinkinė relė „Danfoss LinkTM FT“, kuri jungiama į 230 V tinklą.

Ši „Danfoss“ sukurta sistema įrengta demonstraciniame nekilnojamojo turto projekte „Aeronamai“, kuris atitinka Lietuvoje dar tik įsigaliosiančius A++ energinio naudingumo reikalavimus. Įdiegta išmanioji šildymo valdymo sistema leidžia visiems keturiems butams individualiai reguliuoti šildymą ir efektyviai panaudoti geoterminę energiją.

Sistema sėkmingai taikoma ir naujai statomuose daugiabučiuose. Prieš kelerius metus išmanioji sistema buvo įdiegta naujuose daugiabučiuose Žvėryne ir „Basanavičiaus 9A“ komplekse. Naujausi projektai su „Danfoss LinkTM“ – Ceikinių g. 3, Olimpiečių g. 3 ir Nemenčinės pl. 41.

danfoss logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video