Top Baneris

Dalis ministerijų miestelio planavimo patikėta „Do Architects“  (1)

2023 balandžio 11 d.
Do Architects
„Do Architects“, Ž. Gedvilos/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Būsimo ministerijų miestelio Vilniuje, Goštauto gatvėje, pirmojo etapo projektinių pasiūlymų rengimą patikėjus bendrovei „Do Architects“, kurios viena akcininkių yra sostinės mero Remigijaus Šimašiaus sutuoktinė Gilma Teodora Gylytė. Architektai kelia klausimus dėl šio projekto skaidrumo, antradienį rašo portalas „Delfi“.

Anot jo, architektai abejoja, ar su Vilniaus mero žmona siejama bendrovė neturės išskirtinių sąlygų, neįgaus dominuojančios padėties kitų etapų atžvilgiu, nes kiti dalyviai turės taikytis prie pirmojo etapo metu parengtos architektūrinės vizijos. 

Kaip kovo pabaigoje pranešė Turto bankas, pirmojo etapo – pastato A. Goštauto gatvės 11 – kapitalinio  remonto projektinius pasiūlymus „Do Architects“ iki balandžio pabaigos parengs už 80 tūkst. eurų, įmonė pasirinkta laimėjusi konkursą ir pasiūliusi mažiausią kainą. 

Registrų centro duomenimis, G. T. Gylytė yra viena iš penkių „Do Architects“ akcininkų, kurie akcijas valdo lygiomis dalimis.

Viso būsimo ministerijų miestelio architektūrinį konkursą organizuos Lietuvos architektų sąjunga, šią paslaugą ji teiks už 64,7 tūkst. eurų. Planuojama, kad kvartalo architektūrinis konkursas bus paskelbtas liepą. Jo laimėtojas pateiks viziją, kaip turėtų atrodyti būsimas kompleksas.

Turto bankas skelbė, kad pirmojo etapo projektiniai pasiūlymai atskirai rengiami siekiant paspartinti darbus ir finansuoti būsimus etapus.

Sausį Vyriausybė pritarė beveik 170 mln. eurų preliminarios vertės valstybės pastatų komplekso Vilniaus centre pertvarkai, į buvusius mokslinių tyrimų institutų pastatus iki 2028 metų perkeliant dalį ministerijų bei kitų įstaigų, o atlaisvintus jų pastatus parduodant. 

Taip pat pritarta ir šalia Neries esančio kvartalo pertvarkos koncepcijai.

Pasak Turto banko, čia 2025 metų pirmąjį ketvirtį turėtų persikelti trys ministerijos – Sveikatos apsaugos, Žemės ūkio ir Susiekimo. Perkėlus ministerijas ir pardavus jų dabartines patalpas būtų užtikrintas finansavimas tolesniam projekto vystymui. Preliminari pirmojo etapo vertė siekia apie 16 mln. eurų.  

Apie 170 mln. eurų vertės administracinio kvartalo A. Goštauto gatvėje pertvarką ketinama baigti 2028-aisiais.

Kvartale taip pat turėtų įsikurti Finansų, Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Teisingumo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat dalis kitų įstaigų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • prioritetai

    2023-04-16, 14:07  

    Gal pirmiausia reikia suremontuoti griūvančius tiltus visoje Lietuvoje,o tik po to imtis ministerijų miestelio?

Rekomenduojami video