Top Baneris

D.Gedvilas: statybų sektorius tikisi logiškai išrinktų ministrų (1)

2020 lapkričio 6 d.
dalius gedvilas
Dalius Gedvilas
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos statybų pramonė iš naujosios Vyriausybės tikisi konstruktyvaus dialogo ir efektyvaus bendradarbiavimo, aiškios valstybės ateities vizijos ir išmintingų sprendimų, kurie skatintų tvarios ir pažangios statybų pramonės kūrimą.

„Puoselėjame lūkesčius, jog naujoji valdžia nestokos ambicijos ir sieks priimti efektyvius sprendimus, kurie skatintų statybos sektoriaus pažangą, didintų skaidrumą ir sąžiningą konkurenciją rinkoje bei padėtų įgyvendinti realius pokyčius“, – sako Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) prezidentas Dalius Gedvilas.

Pasak D. Gedvilo, šalies statybų sektorius tikisi, jog naujoji politinė dauguma į itin atsakingus ministrų postus išsirinks atitinkamą sritį gerai išmanančius, o ne atsitiktinius asmenis.

„Tikimės, jog valdančioji koalicija, besidalindama ministrų portfelius, skirtingų ūkio sričių ateitį lemiantiems postams pasirinks ne atsitiktines asmenybes, o kompetetingus ir reikalingas žinias turinčius politikus. Jau buvo tapę įprasta matyti, kai ministrais skiriami asmenys, negebantys imtis lyderystės ir turintys menką suvokimą kokie sprendimai iš tiesų reikalingi jų kuruojamai sričiai. Toks kelias mūsų valstybę veda ne į pažangą, o į sąstingį, nes gauname tik „sniego gniūžtės“ efektą, kuomet skirtingų sričių problemos daugelį metų rieda iš vienos valdžios rankų į kitas, o reikalingų darbų ar realaus pokyčio taip ir nesulaukiame. Nepamirškime, kad laikas nesprendžia problemų, jas sprendžia tik patys žmonės, todėl atsakingiems postams jie turi būti parenkami itin išmintingai. Juk žmogus, nepažįstantis natų, nekviečiamas diriguoti orkestrui“, – teigia D. Gedvilas.

LSA prezidento teigimu, jei norime pasiekti statybų sektoriaus pažangos, proveržio renovacijoje ir įgyvendinti Europos Komisijos (EK) iškeltus ambicingus tikslus, statybininkams reikalingi toliaregiški valdžios sprendimai ir investicijos ne tik į infrastruktūros projektus, bet ir į technologinį statybų pramonės perginklavimą, skaitmenizavimą. Tai sektorius, kuriantis beveik dešimtadalį šalies BVP.

„Turime optimistinių vilčių, kad naujoji Vyriausybė sieks įsiklausyti į socialinių partnerių siūlymus ir kurti konstruktyvų dialogą. Tik bendru valdžios ir verslo bendruomenės veikimu galime pasiekti realaus proveržio“, – sako D. Gedvilas.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Tadas+Padas

    2020-11-09, 13:49  

    ir ką norėjo pasakyti?

Rekomenduojami video