Top Baneris

„Continental“ gamyklai – skaitmeninės statybos apdovanojimas

2019 balandžio 29 d.
„Continental“, BIM
„Continental“ gamyklos Lietuvoje vizual.
Pasidalykite straipsniu

Kaune dygstantis Vokietijos pramonės milžinės „Continental“ gamybos kompleksas apdovanotas už projektavime ir statybose naudojamas pažangias pastatų informacinio modeliavimo (BIM) technologijas. Tai paaiškėjo balandžio 26 d. statybos parodos „RESTA“ metu paskelbus konkurso „Lietuvos BIM projektai” rezultatus. Konkursui buvo atrinkta šešiolika stipriausių projektų, tarp kurių gamybos pastatų kategorijos lydere tapo „Continental“ automobilių elektronikos komponentų gamykla.

darius kvedaras

Darius Kvedaras.

Gamyklos projektavimu ir statybų valdymu rūpinasi UAB „Baltic Engineers“, kuri viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo kompleksiškai taikyti BIM įrankius viso projekto įgyvendinimo proceso metu. Pasak įmonės vadovo Dariaus Kvedaro, realizuojant šį projektą pavyko sėkmingai integruoti BIM galimybes nuo koncepcijos atsiradimo iki pat statybų aikštelės.

„Rūpinamės, kad statybose inžinieriams, rangovams ir darbų prižiūrėtojams nebereikėtų nešiotis šūsnies popierių. Pastato erdvinis modelis ir projekto dokumentacija pasiekiama mobiliuose įrenginiuose, o nukreipus planšetę į dominančią pastato vietą ekrane galima išvysti statinio elementus, kurie turės būti įrengti“, – teigia D. Kvedaras.

„Continental“ projekte vykdant integruotas EPCM (angl. Engineering Procurement Construction Management) paslaugas UAB „Baltic Engineers“ pasitelkė ne tik AR (papildytos realybės) technologiją, bet ir pastato „skaitmeninį dvynį“. Tai virtualus modelis, atspindintis tikrąją statinio būklę konkretaus darbų etapo metu. Statybos nuolat skanuojamos 3D skaneriu, o sukauptas taškų debesis paverčiamas trimačiu modeliu, po kurį galima pasivaikščioti kompiuterio ekrane, atlikti matavimus ar palikti komentarus. Erdvinio skanavimo dėka palengvėja ne tik statybų darbų kokybės kontrolė, bet ir tolimesnė pastato priežiūra – eksploatuojant jį valdytojui suteikiama galimybė bet kada pasitikrinti, kur ir kaip buvo sumontuotos paslėptos inžinerinės sistemos.

continental vizual 2

continental vizual 3

„Esame dirbę su skirtingais pramonininkais net keturiose LEZ zonose, kuriose paskutiniu metu statoma vis daugiau naujų, modernių gamybos pastatų. „Continental“ projektas išsiskiria iš visų jų tiek investicijų dydžiu, tiek itin aukštais kokybės reikalavimais. Čia įgyvendinti pažangūs projektavimo ir statybų metodai greičiausiai taps geruoju pavyzdžiu ne tik pramonės sričiai, bet visam Lietuvos statybų sektoriui“, – teigia UAB „Baltic Engineers“ vadovas.

Tikimasi, kad tai nėra paskutinis šio projekto įvertinimas. „Continental“ siekia tapti pirmąja gamykla Lietuvoje gavusia aukštą LEED (angl. Leadership in Energy and Environmental Design) „gold“ tvarumo sertifikatą už projektavimo ir statybos darbus. Kompleksas turės atitikti ir aukščiausius patikimumo standartus pagal „FM Global“ reikalavimus. Šiuolaikiškoje aukštųjų technologijų gamykloje taip pat bus galima naudoti automatizuotus įrenginius pagal „Pramonė 4.0“ reikalavimus, o kompleksiškos vėdinimo kamerų sistemos ir didelių oro kiekių dėka gamybos erdvėse bus palaikomas itin tikslus mikroklimatas.

Jau ketvirtus metus iš eilės VšĮ „Skaitmeninė statyba“ organizuojamas konkursas „Lietuvos BIM projektai“ yra skirtas įvertinti statybų rinkos lyderius, taikančius šiuolaikiškas statinio informacinio modeliavimo technologijas. Pasak organizatorių, konkursui pateikti projektai buvo vertinami atsižvelgiant į BIM panaudojimą projektavimo sprendimams, tvarumo užtikrinimui ir „žaliai“ statybai, inovatyvų projektų informacijos panaudojimą ir projektuose naudotus standartus bei metodikas. Konkurso nugalėtojai paskelbti aštuoniose kategorijose, su visų nominantų sąrašu galima susipažinti čia.

„Continental“ gamyklos Lietuvoje vizual.

„Baltic Engineers“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video