Top Baneris

„Contestus projektai“: sėkmė – apgalvoti sprendimai

2019 liepos 9 d.
komfovent gamykla rygoje 2
Pasidalykite straipsniu

Statybos projektų valdytojos, bendrovės „Contestus projektai“, kuriai KOMFOVENT gamyklos projekte taip pat patikėta projekto valdytojo funkcija, specialistai nuolat keliavo į Rygą, mat jų laukusi užduotis – suvaldyti didelio masto projektą, o tai reiškia sukoordinuoti jo dalyvių darbus, sykiu pasiekti užsakovo pageidaujamą rezultatą.

„Suvaldyti projektavimo ir statybų procesą sudėtinga visada, ypač, kai projektas įgyvendinamas svetimoje šalyje: yra kalbos barjeras, mentaliteto ir teisės aktų skirtumų. Atstumas irgi daro savo: negali kiekvieną kartą, kai tik panori ar prireikia, staiga atsidurti objekte ir prižiūrėti darbus. Subūrėme kompetentingą komandą, patikimą rangovą, taigi, visas procesas vyko gana sklandžiai“, – pasakojo projekto vadovė Irina Zamara.

Pagrindinis skirtumas dirbant vos už poros šimtų kilometrų nuo Lietuvos, anot I. Zamaros, tas, kad projektas įgyvendintas vienu etapu, t. y. neatskiriant techninio ir darbo procesų. Latvijoje pateikiamas projekto aplankas ir gaunamas statybos leidimas – jokie vėlesni pakeitimai praktiškai negalimi. „Viską reikėjo susiplanuoti ir apgalvoti iš anksto, o ne kaip pas mus, kai dažnai priimta didžiąją dalį klausimų spręsti darbų procese rengiant darbo projektą. Taip pat buvome nustebinti, kad Latvijoje iki šiol praktiškai nėra reikalavimų pastato energiniam naudingumui, tad latvių projektuotojams buvo iššūkis projektuoti A energinio naudingumo klasės pastatą“, – pasakojo bendrovės „Contestus projektai“ atstovė. Šį egzaminą lietuvių projektuotojai išlaikė jau prieš kelerius metus.

Užsakovas turėjo ambiciją pastatyti šiuolaikišką ir modernų pastatą, todėl pagrindinis įmonės „Contestus projektai“ specialistų dėmesys buvo skiriamas tam, kad projektavimo ir statybų metu būtų naudojamos kokybiškos, ekologiškos, energiškai efektyvios medžiagos.

Užsakovas, kad ir statydamas gamybinį pastatą, kuriam įprastai neskiriama per daug investicijų, negailėjo lėšų inovacijoms ir nusprendė statyti A klasės pastatą, nors Latvijoje energinė klasė nėra joks privalumas. Investicijų negailėta pastato inžinerinėms sistemoms, BMS sistemai.

Užsakovo vizija buvo pastatyti architektūriškai išsiskiriantį pastatą, kuris puoštų miestą ir trauktų akį, o galbūt ir pakeltų kartelę kitiems šalia planuojantiems įsikurti statytojams.

KOMFOVENT gamykla Rygoje – jau trečiasis projektas, įgyvendintas išvien su užsakovu – KOMFOVENT: prieš tai įgyvendinti dviejų gamyklų statybų etapai Vilniuje.

Šiuo metu bendrovė KOMFOVENT planuoja esamos gamyklos Vilniuje plėtrą – administracinės ir gamybos paskirties pastatų statybą. Čia taip pat pasitelks bendrovės „Contestus projektai“ komandą.

Dar vienas bendrovės nuolatinis užsakovas – „Lords LB Asset Management“. Šiuo metu atliekama dviejų projektų – administracinių pastatų Lvovo g. ir Baravyko g. Vilniuje statybų techninė priežiūra. Prieš tai su šiuo užsakovu bendrovės „Contestus projektai“ komanda dalyvavo biurų pastato „k29“ projekte, kuris 2016 m. pelnė geriausio komercinio pastato ir geriausio inovatyvaus pastato apdovanojimus. „Contestus projektai“ nuolat dirba ir su DEPO DIY LT.

Contestus projektai“ įgyvendino ir kitus pripažintus bei apdovanojimus pelniusius projektus: 2015 m. už darnią plėtrą apdovanojimą gavo projektas „Loft Town“, 2016 m. projektas „Rasų namai“ laimėjo antrą vietą didžiausio Vokietijos architektūros žurnalo AIT konkurse „Best in Interior and Architecture 2016“, 2018 m. geriausiu architektūros kūriniu buvo pripažintas verslo centras „Green Hall 2“, Vilniuje, o 2018-aisiais Baltijos nekilnojamojo turto konkurse kaip geriausias viešbutis buvo apdovanotas viešbutis „Pacai“.

contestus logo

 RĖMĖJO TURINYS 

Taip pat skaitykite:

KOMFOVENT gamykla Rygoje

Išskirtiniam projektui įpareigojo kontekstas

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuLietuvio architekto Daliaus Šarakausko suprojektuota „Amalva Baltija“ KOMFOVENT gamykla Rygoje – savitos, išliekamąją vertę turinčios architektūros pavyzdys. Dar prieš kelerius metus diskutuota, ar, kalbant apie pramonės pastatus, juose apskritai yra architektūros. Juolab kad pagrindiniai kriterijai projektuojant ir statant tokius pastatus – greita, pigi ir racionali statyba. Architekto D. Šarakausko suprojektuota gamykla įvertinta per prestižinius […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video