Top Baneris

Buvusio Vilniaus centrinio pašto pastate įsikurs ISM

2021 birželio 9 d.
vilniaus centrinis pastas ism
Buvęs Vilniaus centrinio pašto pastatas.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto ir privataus kapitalo fondų valdymo įmonės „Lords LB Asset Management“ fondo valdomai bendrovei „Terseta“ priklausančiose buvusio Vilniaus centrinio pašto patalpose įsikurs ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

„Terseta“ laimėjo ISM skelbtą patalpų nuomos pirkimą. Į buvusias Vilniaus centrinio pašto patalpas universitetas įsikels nuo 2022 metų rugsėjo mėnesio, teigiama ISM pranešime.

5400 kvadratinių metrų plote įsikurs auditorijos, biurai, moderni biblioteka, specialios vietos studentų mokymuisi ir bendradarbystei bei erdvės, skirtos renginiams ir poilsiui. Buvęs centrinio Vilniaus pašto pastatas bus pritaikytas universitetui išsaugant svarbias istorinio paveldo detales ir panaudojant moderniausias technologijas.

Anot ISM rektoriaus Daliaus Misiūno, pagrindiniai kriterijai renkantis patalpas universitetui buvo vieta ir funkcionalumas.

vilniaus centrinis pastas ism

„Ieškojome erdvės, kurioje studentus ir akademikus suptų verslo bendruomenė, tokios, kuri būtų atvira ir matoma visuomenei, o pats pastatas suprojektuotas taip, kad jame norėtųsi mokytis, dirbti, kurti ir bendrauti. Taip pat mums buvo svarbu būti arti pagrindinių laisvalaikio ir kultūros taškų. Buvusios Vilniaus centrinio pašto patalpos itin atitiko vietos kriterijų – labiau centre būti jau nebeįmanoma, paštas visais laikais būdavo tas taškas, nuo kurio prasideda miestas“, – pranešime sakė D. Misiūnas.

„Terseta“ 2020-ųjų gruodžio viduryje baigė 11,22 mln. eurų vertės Vilniaus centrinio pašto pastato Gedimino prospekte įsigijimo sandorį. Teisę įsigyti šį pastatą bendrovė laimėjo 2019-ųjų pabaigoje vykusiame aukcione.

Anksčiau Gedimino prospekte veikęs centrinis Vilniaus paštas nuo pernai liepos iškeltas į naujas patalpas greta esančioje Totorių gatvėje.

Vilniaus centrinio pašto pastatas yra dviejų epochų – 19-20 amžių istorizmo-neorenesanso ir XX amžiaus antros pusės modernizmo – kūrinys. 1969 metais atliekant pastato rekonstrukciją, architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai išsaugojo istorinį fasadą, o viduje sukūrė naują erdvę, pritaikytą pašto funkcijai.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video