Top Baneris

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios tvarkybos darbų žadama neatidėlioti

2016 liepos 29 d.
wikipedia.org nuotr.
wikipedia.org nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia netrukus atgims – Palangos miesto savivaldybėje pasirašyta sutartis su Projektavimo ir restauravimo institutu dėl minėtų maldos namų tvarkybos darbų projekto parengimo. Sutartyje numatoma, jog projektavimo darbai užtruks ne daugiau nei 5 mėnesius, tuomet bus  pradėti bažnyčios sutvarkymo darbai.

Projektavimas bus vykdomas dviem etapais: pirmiausia bus parengti pastato tvarkybos darbų projektiniai pasiūlymai, kurie turės būti suderinti su Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos skyriumi ir Palangos miesto savivaldybe. Pagal suderintus projektinius pasiūlymus bus nustatytos projektavimo sąlygos ir tvirtinama projektavimo užduotis. Antruoju etapu bus parengtas pastato tvarkybos darbų projektas, kuriuo remiantis bus gaunamas statybą leidžiantis dokumentas.

Rengiant bažnyčios tvarkybos darbų projektą bus ne tik patikslintos pastato vertingosios savybės, bet ir numatytas apsaugos techninių priemonių įrengimas (priešgaisrinė apsaugos sistema, žaibosauga, apsauginė signalizacija).

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia yra valstybės saugomas, regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas, o Būtingės evangelikų liuteronų parapija, įsikūrusi ties pasieniu su Latvija, turi senas istorines ištakas. Parapijos istorija siekia daugiau nei 450 metų ir, vadovaujantis istoriniais šaltiniais, yra viena iš keturių seniausiai veikiančių Lietuvoje.

„Palangos, Šventosios bei Būtingės bendruomenei itin svarbu puoselėti pajūrio kultūros paveldą, todėl iš karto, kai tik turėsime parengtą Būtingės bažnyčios tvarkybos darbų projektą, savivaldybė teiks paraišką KPD dėl tolimesnių darbų finansavimo ir imsis tvarkyti bažnyčią“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video