Top Baneris

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčią netrukus apjuos pastoliai

2016 rugsėjo 23 d.
Palangos TIC nuotr.
Palangos TIC nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia neilgai trukus atsinaujins – jau parengti projektiniai maldos namų tvarkybos darbų pasiūlymai, dar šiais metais tikimasi gauti visus reikiamus leidimus ir imtis bažnyčios tvarkybos darbų.

Projektinius pasiūlymus miesto vadovams bei Būtingės evangelikų liuteronų bendruomenės nariams pristatė tvarkybos darbų projektą parengusios bendrovės Projektavimo ir restauravimo institutas architektė Marija Nemunienė. Projektui pritarė ir paveldosaugininkai, ir miesto valdžia.

Bažnyčios tvarkybos darbų projekte siūloma įrengti alsuojančias pastato nuogrindas, restauruoti fasadą ir dekoro elementus, atstatyti tinko netektis. Remiantis polichromijos tyrimų duomenimis, siūloma grąžinti bažnyčios fasadui senąją išvaizdą – jį nutinkuoti sanuojančiu tinku ir perdažyti smėlio spalva. Bažnyčios durys bus dažomos tamsiai ruda spalva.

Pakeisti planuojama ir stogo dangą. Anksčiau Būtingės bažnyčios stogas buvo dengtas skiedromis. Tokio atkurti neplanuojama, stogą siūloma dengti lygia pilka skarda.

Rengiant minėtą projektą buvo ne tik patikslintos vertingosios pastato savybės, bet ir numatytas apsaugos techninių priemonių įrengimas – priešgaisrinė apsaugos sistema, žaibosauga, apsauginė signalizacija.

butinges baznycia 2

Restauravus bažnyčios fasadą, bus imamasi kitų maldos namų tvarkybos darbų – planuojama suremontuoti ir prie atnaujintos bažnyčios spalvų priderinti pastatą juosiančią tvorą bei vartus, taip pat – sutvarkyti aplinką. Tarp būtinų netolimos ateities darbų – ir bažnyčios vidaus tvarkyba.

Pastaruoju metu Palanga ypač aktyviai gaivina savąjį kultūros paveldą – per pastaruosius penkerius metus restauruotas Birutės parkas bei jame esantys grafų Tiškevičių rūmai, iš pelenų prikeltas bei šiandienos poreikiams pritaikytas Palangos simbolis Kurhauzas, atnaujinta Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, netrukus Kurorto muziejui bus perduota restauruota istorinė vila „Anapilis“.

Atėjus Būtingės bažnyčios eilei, restauracijos projektą savo lėšomis parengė savivaldybė, dėl finansavimo pateikta paraiška Kultūros paveldo departamentui, savo lėšomis prisidės ir Palangos miesto savivaldybė.

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia yra valstybės saugomas, regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas, o Būtingės evangelikų liuteronų parapija, įsikūrusi ties pasieniu su Latvija, turi senas istorines ištakas. Parapijos istorija siekia daugiau nei 450 metų ir, vadovaujantis istoriniais šaltiniais, yra viena iš keturių seniausiai veikiančių Lietuvoje.

butinges baznycia 1

Palangos savivaldybės inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video