Top Baneris

Būstą rinkose pasitikrinę bendrovės reputaciją

2018 balandžio 6 d.
statybos darbų kokybė
„Eikos“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

„Eika“ įmonių grupė per pirmą 2018 m. ketvirtį atliko savo klientų, įsigijusių būstą per 2017 m., apklausą, siekdama išsiaiškinti, kokiais kriterijais ir savybėmis remiantis, jie išsirinko ir priėmė sprendimą įsigyti būstą pasirinktame projekte. Nuo 2006 m. atliekamas tyrimas atskleidžia, kad per pastaruosius metus būsto pirkėjams svarbiausi kriterijai renkantis būsto projektą buvo bendrovės reputacija, vieta ir aplinka, o renkantis konkretų būstą – statybos darbų kokybė, turto kaina ir būsto suplanavimas.

Analizuojant pastarųjų dvejų metų būsto projekto pasirinkimo kriterijų duomenis, pirmajame penketuke atsidūrė 4 dominuojantys kriterijai: bendrovės reputacija, rajonas / vieta, aplinka šalia pastato, kiemas ir automobilių statymo galimybės. Bendrovės reputacijos rodiklis, 2015 m. patekęs į penketuką, 2017 m. tapo labiausiai reikšmingu. 2017 m. pardavimo vadybininko aptarnavimo kriterijus iš penketuko išstūmė garantijas įsigytam būstui. Be to, 2017 m. palyginti su 2016 m., reikšmingai išaugo ir susisiekimo galimybių visuomeniniu transportu svarba.

Būsto projekto pasirinkimo kriterijai:

eika kriterijai 1

Pasak „Eika“ plėtros direktoriaus Martyno Žibūdos, bendrovės reputacijos kriterijaus svarba renkantis būsto projektą atskleidžia, kad pirkėjai nori turėti patikimą, nevienadienį partnerį priimant vieną svarbiausių savo gyvenimo sprendimų. „Plėtotojo patikimumo svarbą atspindi ir jau keletą metų TOP 5 plėtotojų išlaikoma šiek tiek didesnė nei 40 proc. rinkos dalis, o projekto vietos kriterijus, išliekantis vienu svarbiausių, atskleidžia, kad gyventojų poreikis gyventi mieste su puikiai išvystyta infrastruktūra nesikeičia – patogus ir dinamiškas gyvenimas mieste daugelio siekiamybė“, – teigia M. Žibūda.

Vertinant pasirinkimą pagal konkretaus buto savybes, per pastaruosius dvejus metus penketukas nors ir keičiantis pozicijoms išlieka toks pat: statybos darbų kokybė, įsigyto turto kaina, buto suplanavimas, būsto išlaikymo ir eksploatavimo kaina bei pastato energinis naudingumas. 2017 m. palyginti su 2016 m. reikšmingai išaugo balkono dydžio svarba. Pasak M. Žibūdos, kokybė ir kaina – kertiniai kriterijai, kurie nulemia galutinį sprendimą, bet labiau aktualėjantis buto suplanavimas ar noras turėti didesnį balkoną, atskleidžia, kad žmonės pradeda labiau vertinti erdvės ergonomiką, galimybę susikurti jaukesnių erdvių poilsiui.

Būsto pasirinkimo kriterijai:

eika kriterijai 2*Buto ploto santykis su kambarių skaičiumi 2017 m. naujas kriterijus

Šiais metais svarbiausiu informacijos šaltiniu ieškant būsto tapo rekomendacijos. „Net 34 proc. iš atsakiusiųjų į klausimą, kaip sužinojo apie parduodamą būstą, nurodė gautas rekomendacijas, toliau reikšmingai rikiuojasi NT portalai – 28 proc., reklama internete – 26 proc. ir įmonės svetainė – 22 proc.“, – teigia M. Žibūda.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video