Šis mokomasis stendas suteikia galimybę studentams susipažinti su išcentrinių ventiliatorių darbo ypatumais, kai jie vėdinimo sistemoje yra sujungti nuosekliai arba lygiagrečiai, modeliuoti kritines ir optimalias sistemos darbo situacijas, o tai yra labai svarbu projektuojant oro kondicionavimo bei vėdinimo sistemas.
Dar vienas stendas, kurį rengdamas magistro baigiamąjį darbą sukūrė ir pagamino katedros doktorantas Juozas Bielskus – aerodinaminis atvirojo tipo vamzdis. Eksperimentiniai oro srautų bandymai atliekami lengvai valdomoje aplinkoje spalvomis vizualizuojant oro judėjimo trajektoriją, aplenkiant įvairios konfigūracijos kliūtis. Tai priemonė, suteikianti galimybę atlikti eksperimentinius mokslinius tyrimus, patvirtinančius arba koreguojamus teorinius skaičiavimus, tikrinančius kompiuterinių programų patikimumą.
Analogiški tyrimai realioje aplinkoje yra komplikuoti ir brangūs, be to, ne visada įmanomi. Nuo 2015 metų rudens semestro šį stendą planuojama įtraukti į laboratorinių vėdinimo darbų sąrašą.
Praktika laboratorijose pagreitina būsimųjų specialistų adaptavimąsi profesinėje veikloje
Laboratorijose nuolatos darbus atlieka ir nemažas skaičius užsienio studentų, atvykusių studijuoti pastatų energetikos anglų kalba pagal „Erasmus“ studijų mainų programą.
Sąlygiškai trumpas ketverių metų studijų laikotarpis savo pasiekimais negali būti lyginamas su daugiau kaip dešimt kartų didesniu darbo rinkoje specialisto įgyjamu praktinių, gana dažnai specializuotų žinių kiekiu. Vis dėlto apgalvotas įvairių praktikų ir laboratorinių darbų derinimas studijų programoje leidžia optimaliu intensyvumu pasisemti esminių praktinių profesinių žinių. Tokiu būdu studijavęs absolventas kur kas greičiau ir įmonei naudingiau įveiks realios profesinės veiklos slenksčius.
STRAIPSNIO AUTORIAI:
Vedėjas Vincas JANULIS,
laborantas Mantas KIJEVIČIUS,
VGTU Aplinkos inžinerijos fakulteto Pastatų energetikos katedros
Akademiko Algirdo Žukausko šilumos mainų laboratorija