Top Baneris

Birštone sutvarkytas Vytauto kalnas

2023 kovo 17 d.
vytauto kalnas
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Birštone esantis Vytauto kalnas sutvarkytas ir naujai pritaikytas lankymui. Atnaujinta jo infrastruktūra, įrengti patogūs laiptai, tilteliai, apžvalgos aikštelės. Kaip skelbia Valstybinės saugomų teritorijų tarnyba, buvo sutvirtintos ir užlygintos kalno įgriuvos, nuošliaužos ir šlaitai, padaryti sanitariniai kirtimai.

Vėliau suremontuotas vakariniame piliakalnio pakraštyje esantis žvyro dangos takas, į piliakalnį vedantys laiptai, atnaujinta dalies kelių danga, renovuoti du tilteliai bei įrengtas vienas papildomas. Lankytojus džiugina patogios erdvės poilsiui, sutvarkytos apžvalgos ir edukacinės aikštelės, informaciniai stendai.

Papėdėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti nauji dviračių stovai. Po rekonstrukcijos šis objektas buvo visapusiškai pritaikytas ir žmonių su negalia judėjimui.

Vytauto vardą šis kalnas yra gavęs dėl senovėje čia stovėjusios pilies, iš kurios medžiodavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Pirmąkart pilis metraštininkų paminėta 1382 metais. Tačiau jos istorija siekia gerokai senesnius laikus. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video