Top Baneris

Betono gaminiai, kodėl jie nepraranda savo populiarumo tiek metų?

2022 birželio 29 d.
Betoninės konstrukcijos
Pasidalykite straipsniu

Visose srityse naujos technologijos ir modernesnės žaliavos su papildomomis savybėmis prisideda prie efektyvesnio darbo ir kokybiškesnio galutinio rezultato. Architektūroje ši taisyklė nėra išimtis. Bet jei palygintume tai, kas statybų aikštelėse vyko praeityje, su tuo, kas vyksta dabar, didelio skirtumo tikriausiai nepamatysime, bent jau dėl naudojamų medžiagų.

Betonas ir gelžbetonis yra žaliavos, kurios yra ne tik nesenstančios, bet ir gerai pagamintos, o betono gaminiai mėgiami visų. Pastarojo produkto gamybai Lietuvoje apstu medžiagų: smėlio, žvyro,  tad mūsų šalyje netrūksta tik betono gaminių: šie gaminiai, kaip ir pačios žaliavos, aktyviai eksportuojami į kitas šalis. Plačiai paplitęs betono ir gelžbetonio „išsibarstymas“ statybvietėse nereiškia, kad pastarųjų gamintojai pagal analogiją gali užmigti. Konkurencija šioje srityje itin aktyvi, todėl laimės gamintojas, kuris klientui pateiks aukščiausios kokybės produktą, šiuo atveju betoną.

Kodėl betonas ir gelžbetonis tokie populiarūs?

Mūsų gyvenamojoje aplinkoje betono ir gelžbetonio gaminių visiškai netrūksta, nes betono gaminiai yra populiarūs. Užteks apsidairyti: betoninės sienos, tvoros pamatai, laiptų pakopos, trinkelės, įvairios dekoracijos ir kt. Iš šių medžiagų pagamintų konstrukcijų galima pamatyti tiek individualiuose gyvenamuosiuose, tiek pramoniniuose ar komerciniuose objektuose. Pastarojoje vietoje betonas gali būti naudojamas kaip atraminė konstrukcija, kuri turi atlaikyti didelį svorį, arba kaip išorės ar vidaus apdailos dalis.

Panašu, kad betonas plačiai naudojamas vien todėl, kad jo turime daug. Tai būtų tikrų tikriausias mitas. Ši medžiaga ir iš jos pagaminti daiktai turi daug savybių. Stiprumas, stabilumas, ilgas tarnavimo laikas, ekologiškumas, atsparumas natūraliems elementams ir platus pritaikymo spektras – priežastys, kodėl betonas buvo, yra ir beveik garantuotai bus statybų pramonės lyderis.

Betonas yra „skolinamas“ iš statybininkų, juo taip pat aktyviai naudojasi ir kitos susijusios profesijos, pavyzdžiui, architektai ar interjero dizaineriai

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad betonas ir gelžbetonis atliko pagrindines savo funkcijas, pavyzdžiui, užtikrino konstrukcijos tvirtumą, kuris turi būti paslėptas po kitomis dekoratyvinėmis medžiagomis. Tačiau žvelgiant į šiuolaikinius interjero ir eksterjero dizaino sprendimus, akivaizdu, kad tendencijos yra gana skirtingos. Pritaikius tam tikras detales net „plikas“ betonas sukuria savitą vaizdą su originalia estetika. Toks sprendimas nuramintų ir kitais atžvilgiais.

Betonas infrastruktūroje

Beje, įdomus faktas, kad betonas gali būti naudojamas ir kaip grindinio medžiaga. Tokia praktika paplitusi keliose Vakarų Europos šalyse. Betoniniai keliai išsiskiria tvirtumu, ilgaamžiškumu ir atsparumu aukštai temperatūrai (šiuo aspektu jie lenkia asfaltą). Tai taip pat idealus sprendimas greitkelių tiesimui. Deja, tokia idėja mūsų šalyje dar neįgyvendinta.

Betonas ir gelžbetonis yra įvairių gaminių žaliava

Kaip minėjome, betono gaminių rinka yra labai konkurencinga, tačiau vienas iš neabejotinų šios srities lyderių yra UAB „Kauno gelžbetonis“. Pagrindinės šios įmonės stiprybės – ilgametė patirtis, modernūs ir technologiškai nuolat tobulėjantys gamybos procesai bei platus gaminių asortimentas. „Kauno gelžbetonis“ siūlo didmeninę betono gaminių gamybą, užsukite.

reinforced concrete rings installation underground wells construction site reinforced concrete products device underground communications sewerage plumbing

Taigi, kokių betono ir gelžbetonio gaminių randame UAB „Kauno gelžbetonis“ asortimente? Sąrašas ilgas, tačiau tai viena populiariausių yra grindinio plytos. Būtent dėl betoninės medžiagos grindinio plytos yra pranašesnės už konkurentus savo estetika, tvirtumu ir gebėjimu atlaikyti dideles apkrovas. Betoniniai blokeliai gali būti naudojami asmeninių namų, pramoninių ar komercinių objektų gerovei sukurti.

 

 

handshake PARTNERIO TURINYS

 

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id=”7″]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video