Top Baneris

Bendrovės „Dzūkijos statyba“ įgyvendintų projektų sąraše – ir pasyvusis namas

2015 birželio 8 d.
Pasidalykite straipsniu

Alytuje veikiančią statybos bendrovę „Dzūkijos statyba“ užsakovai apibūdina kaip vieną patikimiausių, kokybiškai atliekančių darbus, ieškančių ir pasiūlančių racionaliausius sprendimus. Įmonės sukaupta patirtis leidžia imtis įvairiausių darbų: rekonstrukcijos, renovacijos, energiškai efektyvių namų statybos, sudėtingų inžinerinių pastatų statybos.

Rekonstravo baseinų kompleksą

Druskininkuose esanti sanatorija „Belorus“ bemaž kasmet rekonstruoja arba atnaujina vieną iš korpusų. Bendrovei „Dzūkijos statyba“ šiame komplekse patikimas jau ne pirmas darbas. Vienas naujausių – rekonstruotas baseino pastatas.

„Dzūkijos statybos“ valdybos pirmininkas Julius Antanas Žukas pasakojo, kad pradėjus rekonstrukcijos darbus buvo bemaž viskas išgriauta, paliktos tik išorės sienos. Senas pastatas nebeatitiko šiuolaikinių poreikių, tad reikėjo viską keisti iš esmės, paliekant tik pagrindinį konstruktyvą.

Bendras baseino pastato plotas siekia beveik 4 tūkst. kvadratinių metrų. Patalpos išdėstytos per du aukštus, taip pat yra įrengtas rūsys. Jį sanatorijos „Belorus“ vyriausiojo gydytojo pavaduotojas ūkio reikalams Josifas Gricas vadina technologijų centru, mat čia ruošiamas gydomasis purvas, įrengta vandens filtravimo įranga, pastato šildymo ir vėdinimo sistemos. Rūsyje yra ir personalo poilsiui reikalingos patalpos su moderniais persirengimo kambariais, dušo patalpomis.

Rodydamas patalpas J. Gricas nuolat pabrėžia kokybiškai atliktus darbus, tinkamą technologijų laikymąsi, dėl to neiškyla joks brokas.

Patys gamino įrangą

Baseinų korpuso rūsyje ruošiamas gydomasis purvas – nuo dirvožemio išsijojimo, sumaišymo su mineraliniu vandeniu, iki padavimo į purvo vonias. „Dzūkijos statybos“ specialistai kartu su sanatorijos atstovais važiavo į kitas sanatorijas ir domėjosi, kokios ten įrengtos technologinės linijos gydomajam purvui ruošti. Viską išstudijavus sanatorijoje „Belorus“ pasitelkti geriausi sprendimai.

J. A. Žukas pasidžiaugė, kad jo įmonės specialistams pavyko patiems pagaminti ir sumontuoti gydomojo purvo padavimo į vonias įrangą. Ši veikia labai patikimai.

Paruoštas gydomasis purvas nerūdijančiojo plieno vamzdžiais pumpuojamas į purvo vonias, įrengtas pirmame pastato aukšte. Čia taip pat sumontuotos mineralinės vonios, įkurti masažų kabinetai, treniruoklių salė. Mankštinantis joje pro vitrininius langus galima pasigrožėti už lango linguojančiomis pušimis.

„Sudėtingiausia atliekant baseino pastato rekonstrukciją buvo sumontuoti visus technologinius įrenginius – šie darbai reikalavo didelio kruopštumo ir supratimo. Paties baseino pertvarkymas irgi buvo labai atsakingas darbas“, – prisiminė J. A. Žukas.

Pertvarkant pagrindinį baseiną, kaip ir visą pastatą, palikti tik jo kontūrai. Visa kita buvo ardoma ir daroma iš naujo. Plytelių danga, hidroizoliacija buvo labai susidėvėjusios. Jas reikėjo įrengti labai kokybiškas, kad ilgai nekeltų rūpesčių.

Antrame aukšte be pagrindinio baseino dar įrengti keli mažesni procedūrų kabinetai, taip pat sūkurinė vonia. Pasimėgavus procedūromis poilsio zonose galima pasiklausyti malonios muzikos supantis patogiuose krėsluose.

Baseino pastato rekonstrukcijos darbus „Dzūkijos statyba“ pradėjo 2012 metų gegužę, baigė 2013-ųjų lapkritį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video