Top Baneris

Bendrovė „Veikmė“: sandarumo egzaminas išlaikytas

2015 rugsėjo 25 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybų bendrovės „Veikmė“ pastatytame daugiabutyje Vilniuje, Č. Sugiharos g. 7, pastato sandarumo koeficientas 0,16 keliskart pranoko minimalų A klasės sandarumo reikalavimą (0,6). Vieni šiuo pasiekimu stebisi, kiti vadina mistika. Juolab kad tokio daugiabučio sandarumo koeficiento dar nėra pasiekę ne tik Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos – statytojai.

Įmonės „Veikmė“ generalinio direktoriaus Eugenijaus Zarembos teigimu, pasiektas pastato sandarumo rodiklis – jokia mistika, o A ir B klasės daugiabučiuose sprendimai mažai kuo skiriasi. „Jau ne kartą esu sakęs, kad siekiant aukštesnės energinio efektyvumo klasės tikrai nereikia milžiniškų investicijų. Reikia tik daugiau pastangų, daugiau atidumo, kruopštumo. Sąžiningai atliktas darbas yra svarbiausia“, – sakė E. Zaremba.

Jis teigė, kad daugiabutyje Č. Sugiharos g. 7, kitaip nei šalia esančiame B energinio naudingumo klasę turinčiame name, truputį padidintas laiptinių atitvarų termoizoliacijos sluoksnis, taip pat pasirinkta brangesnė langų sandarinimo juosta. Beje, daugiabutyje Č. Sugiharos gatvėje matuotas viso pastato, o ne 10 proc. patalpų sandarumas.

Bendrovė „Veikmė“ pirmoji Lietuvoje pastatė pasyvųjį individualųjį gyvenamąjį namą (A+ energinės klasės). B klasės daugiabučiuose Č. Sugiharos gatvėje pasiektas sandarumo koeficientas 0,46 irgi yra 20 proc. geresnis nei minimaliai reikalaujamas A energinės klasės pastatams.

Šiuo metu sandarumo testas nėra privalomas. Jį atlikti reikalaujama tik tuomet, kai pastatas siekia A arba dar aukštesnės energinio efektyvumo klasės.

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video