Viaduko darbo projektą atliko bendrovė Tiltų ekspertų centras, darbo projekto vadovas buvo žinomas tiltų specialistas Algirdas Jonas Notkus.
Bendrovės „Hidrostatyba“ specialistai darbą įrengiant sudėtingą kabamąją viaduko konstrukciją mini ne tik kaip puikų profesionalumo patikrinimą. Jie pabrėžia turėję progą įgyvendinti įdomų, brandų architektų darbą.
Architektų sumanymu pirmą kartą Lietuvoje buvo pastatytas tiltas su šildoma perdanga, apsaugančia pėsčiuosius ir dviratininkus nuo paslydimo. Ant 303 metrų ilgio viaduko atsirado vietos ir poilsio zonai.
Architektas M. Jocius neabejoja geros partnerystės, vadovų profesionalumo svarba įgyvendinant tokius projektus. „Dabartinis bendrovės „Hidrostatyba“ statybos direktorius Vaidotas Balčytis viaduko statybos metu dirbo darbų vadovu. Nors objektas buvo labai sudėtingas, nekilo jokių bendravimo problemų. Tai labai taktiškas, kompetentingas žmogus, su kuriuo buvo malonu dirbti“, – pasakojo M. Jocius.
Įrengė išskirtinę renginių vietą
Ten pat Klaipėdoje – ir unikalusis Jono kalnelis, jau keliolika metų tarnaujantis kaip svarbiausių Klaipėdos renginių vieta – čia vyksta Užgavėnės, Joninės, Jūros šventė, koncertai, diskotekos ir spektakliai. 1997–1998 metais baigti XVII–XVIII amžiumi datuojamų Klaipėdos bastioninės gynybinės sistemos statinių rekonstrukcijos darbai – ir bendrovės „Hidrostatyba“ veiklos istorijoje.
Gargždiškiai ketverius metus vieną po kitos atstatinėjo šios fortifikacinės sistemos dalis, suprojektuotas šviesaus atminimo architekto Vytauto Šliogerio. Buvo atkurtas ravelinas, fosos, sutvarkytos krantinės, buvo statomi tiltai, keliai, takai, siurblinės, estrada. Kaip ir dera, darbai pradėti nuo archeologinių tyrimų.
Įmonė, kuri girdi argumentus
Vienas įdomiausių pastarųjų metų įmonės darbų vykdant Kauno „Žalgirio“ arenos statybas – dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė. Geriausia Eurolygos arena pagal čia žaidusių klubų vadovų vertinimus be konkurencijos 2014 metų pradžioje išrinkta Kauno „Žalgirio“ arena prieš kelias savaites buvo pagerbta ir Lietuvos gyventojų. SIC atlikto rinkos tyrimo duomenimis, tai – tinkamiausia renginių vieta šalyje. „Žalgirio“ arena respondentų buvo giriama ne tik už šiuolaikinį, estetišką įrengimą, gerą akustiką, bet ir patogią automobilių stovėjimo aikštelę (nuotr.). Jos statyba buvo bendrovės „Hidrostatyba“ užduotis.
Ne vieną apdovanojimą už „Žalgirio“ arenos projektą pelnęs architektas Eugenijus Miliūnas pabrėžė, kad pastato architektūroje harmoningos turi būti visos dalys – nė viena neturi užgožti kitų. Harmonija reikšminga ir architektams bendradarbiaujant su statybininkais.
„Realizuojant sudėtingus projektus labai svarbu, kad abi pusės – statybininkai ir architektai – viena kitą girdėtų, mokėtų daryti kompromisus – žinoma, ten, kur tai galima. Nemanau, kad „Hidrostatybai“ šis projektas buvo pats paprasčiausias – mes gal reikalaujame daugiau nei įprasta. Bet toks mūsų darbo stilius. Dirbti su „Hidrostatybos“ specialistais buvo malonu – jie iš tų, kurie įsiklauso į architektų argumentus“, – pripažino Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.
„Taip turime dirbti ir toliau – tęsti didelius pradėtus darbus, tobulinti, reorganizuoti tas sritis, kuriose tai būtina, dairytis veiklos nišų ir skirtinguose šalies regionuose, ir skirtingose srityse.