Top Baneris

Bendrovė „Hidrostatyba“: patirtis skaičiuojama ne vien veiklos metais, bet ir atliktais darbais

2014 rugsėjo 4 d.
Pasidalykite straipsniu

Didžiausia statybinio profilio įmonė Vakarų Lietuvos regione – bendrovė „Hidrostatyba“ – jau 20 metų rašo savo naujųjų laikų istoriją. Įkurta dar 1959 metais, 1994-aisiais buvusi Klaipėdos valstybinė akcinė melioracijos įmonė buvo privatizuota ir iškart ėmėsi plėsti savo veiklos barus. Kurdami verslo ateities strategiją uždarosios akcinės bendrovės vadovai neabejojo, kad specializuotis vien melioracijos srityje būtų klaida.

Apsisprendimas – plėsti kompetencijos ribas
Būtų netikslu sakyti, kad ankstesnė įmonės veikla apsiribojo drenažo vamzdžių klojimu. „Hidrostatyba“ statė užtvankas, dambas, siurblines, kanalus, tvenkinius atlikdama nemažai bendrųjų statybos darbų. Ir šiandien uždaroji akcinė bendrovė daro kur kas daugiau, negu žada jos pavadinimas.
Pasak ilgamečio bendrovės vadovo Prano Šidiškio, prieš 20 metų buvo apsispręsta dėl esminės nuostatos – „Hidrostatyba“ turi išaugti iki tokio lygio, kad kaip generalinis rangovas galėtų vykdyti visų rūšių statybų verslo darbus, išskyrus 10 kilovoltų galią viršijančių perdavimo linijų statybą ir pastatų vidaus apdailą. Bendrovė buvo pasiryžusi užsiauginti darbuotojų ir darbų vadovų, turinčių kompetencijos statyti ir krantines, ir geležinkelius, ir gyvenamuosius namus, ir bendrosios paskirties pramoninius objektus, ir kelius.
Tikslas buvo pasiektas 100 procentų. Bendrovės darbų sąraše – visų rūšių statybos darbai: Klaipėdos „Draugystės“ geležinkelio stoties rekonstrukcija (apie 150 mln. litų vertės projektas), Rimkų geležinkelio stoties rekonstrukcija (apie 50 mln. litų), geležinkelio „Rail Baltica“ atkarpos statyba (209 mln. litų), M. K. Čiurlionio tilto transporto mazgo Kaune statyba (80 mln. litų), Klaipėdos uosto krantinių ir kitų uosto infrastruktūros objektų rekonstrukcija (94 mln. litų), bendrovės „Klaipėdos nafta“ statybinės dalies rekonstrukcija, gyvenamųjų namų, tiltų statyba.
Iš viso per pastaruosius 20 metų statybos montavimo darbų atlikta už 1,536 mlrd. litų, o į gamybos plėtrą ir gamybos fondų atnaujinimą investuota 39,1 mln. litų.
„Hidrostatybos“ vadovai pabrėžia – kiekviena ilgo įmonės įgyvendintų projektų sąrašo eilutė svarbi ne tik dėl šalia įrašytų apdovanojimų ar įspūdingo biudžeto, bet ir su kiekvienu projektu įgyjamos patirties.

Neeilinis iššūkis – modernaus mokslo centro statyba
Artimiausius metus didelė dalis „Hidrostatybos“ komandos ir dėmesio bus sutelkta Vilniuje, kur pradėta Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) komplekso statyba.
Drauge su architektūros studija AKG (architektai Remigijus Bimba, Markas Gorpiničius, Gintautas Adlys ir Laura Dabravalskytė) konkursinį siūlymą pagal FIDIC principą nuo projektinių siūlymų iki rakto parengusi „Hidrostatyba“ sulaukė didžiausio palankumo komisijai vertinant penkių konkurso dalyvių darbus.
2013 metų pabaigoje pradėta statyba turėtų finišuoti 2015-ųjų pavasarį. Projektą „Hidrostatyba“ jungtinės veiklos pagrindu įgyvendina drauge su bendrove „Fima“. Gargždų įmonė atlieka bendruosius statybos darbus. Didžiausio ir moderniausio Baltijos šalyse šios srities mokslų centro plotas sieks apie 25 000 kvadratinių metrų. Projekto vertė – 239 mln. litų, iš jų statyboms skirta 130 mln., įrangai – 107 mln.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video