litų.
Bendrovės „Hidrostatyba“ valdybos pirmininkas Jonas Dumašius didžiuojasi 20-aisiais įmonės veiklos metais pradėtu projektu: „Tai ypatingos paskirties objektas visomis prasmėmis – ir moksline, ir statybų, ir valstybine. Puikiai suprantame, kad jis turės išliekamąją vertę ne tik kaip konstruktyvas, pastatas – jis taps urbanistinio mokslų ir verslo slėnio veido, paties universiteto ansamblio dalis.“
„Kartu tai ir objektas, reikalaujantis ypatingo preciziškumo vykdant rangos darbus: pradedant mūro ir baigiant betonavimo, apdailos darbais. Švariosios patalpos, kuriose, vaizdžiai tariant, turės būti švariau nei operacinėje, įpareigoja ir statytojus. Be to, mokslo centrui pasitelktas išskirtinis architektūrinis sprendimas – šešiakampės formos, taip pat – langų“, – aiškino bendrovės „Hidrostatyba“ statybos direktoriaus pavaduotojas ir projektų vadovas Romas Stonkus.
Projekto architektai sėkmingai susitvarkė su svarbiausia užduotimi – į architektūrinę idėją įvilkti moksliniu požiūriu sudėtingų procesų bei technologijos visumą. Rengiantis konkursui derėjo galvoti apie tai, kad nuo architektūrinių sprendinių priklausys objekto kaina. Ir kartu atiduoti duoklę pastato funkcijai. Architektas R. Bimba pripažino – šie faktoriai disciplinavo architektų komandos darbą. Bet projektuojama buvo nepamirštant ir to, kad tai – kompleksas, kuris bus vertinamas ambicingame kontekste – lyginant su kaimynais Saulėtekio slėnyje – Vilniaus universiteto Mokslinės komunikacijos ir informacijos centru bei Jungtiniu gyvybės mokslų centru. NFTMC šalia jų tikrai neatrodys trečias brolis.
Tarp įvertinimų – auksinis „Lietuvos metų gaminio“ medalis
Bendrovės komanda didžiuojasi 2003–2005 metais sėkmingai atliktais Palangos J. Basanavičiaus gatvės dalies rekonstrukcijos (architektas Valentinas Vizgirda, projekto vertė – 16 mln. litų) darbais, kuriuos pavyko baigti visais metais anksčiau, negu buvo numatyta sutartyje. „Hidrostatyba“ buvo pasiryžusi pasiekti, kad darbai svarbiausioje visai Lietuvai – bent jau vasarą – gatvėje kuo trumpiau trukdytų verslui ir įprastoms atostogautojų pramogoms.
Už įgyvendintą projektą pelnę „Lietuvos metų gaminio 2005“ aukso medalį, bendrovės „Hidrostatyba“ specialistai juokavo iki apdovanojimo patys nesupratę, kokį reikšmingą darbą atliko. Jiems patiems buvo svarbiau čia išmoktos pamokos.
Uostamiesčio pėstiesiems – 303 metrų ilgio viadukas
Kai plečiantis Klaipėdos uostui ir atliekant uostamiesčio geležinkelio mazgo plėtros darbus pasirūpinta rekonstruoti bene pusšimtį metų tarnavusį avarinės būklės pėsčiųjų viaduką per stoties kelyno rytinę dalį ties Šilutės ir Kretingos gatvėmis, bendrovė „Hidrostatyba“ turėjo progą priminti esanti kvalifikuota atlikti ir šios rūšies darbus.
Diskusijos dėl itin svarbaus Klaipėdos infrastruktūros objekto technologinių sprendimų ir architektūrinės išraiškos truko visus metus. Galiausiai patvirtintas vienas iš penkių Transporto ir kelių tyrimo instituto (dabar – Kelių ir transporto tyrimo institutas) specialistų, architektų Mečislovo Jociaus ir Mindaugo Kasiulevičiaus suprojektuotas architektūriniu požiūriu išskirtinis kabamojo tilto variantas su padidintais atstumais tarp klijuotų medinių konstrukcijų atramų (tarpatramių ilgis – 63 metrai).