Top Baneris

Bendrovė „Eika“ užbaigė projektą „Basanavičiaus 9A“

2016 rugpjūčio 31 d.
Basanaviciaus 9 A
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Eika“ pranešė sostinės senamiestyje sėkmingai užbaigusi  projektą „Basanavičiaus 9A“ – valstybinė komisija pripažino pastatus tinkamus naudoti. Nacionalinės premijos laureato Rolando Paleko vadovaujamos architektų komandos suprojektuota trijų pastatų kompozicija prie Reformatų skvero darniai įsiliejo tarp senųjų istorinės Basanavičiaus gatvės pastatų.

Pasak architekto Rolando Paleko, Vilniaus senamiestis – architektūriškai jautri erdvė, todėl architektų užduotis buvo sukurti projektą, derantį ne tik su šalia esančiais pastatais, bet ir Reformatų parku. Ypatingas dėmesys buvo skirtas erdvių, esančių tarp statinių, formavimui, nes būtent jos kuria papildomą vertę bei jungia su aplinka. Moderniai pritaikytas vilų formatas, vienatūriai pastatai, į Basanavičiaus gatvės pusę įsiliejantys šviesiu nano tinko fasadu, šalia parko esančiam korpuso fasadui parinktas tamsus medis – pritaikius visus šiuos sprendimus išlaikyta estetika ir senamiesčio stilistika.

Ne mažiau svarbus projekto tikslas – suteikti gyventojams aukščiausio lygio komfortą. Tam buvo pasitelktos modernios technologijos: įrengta erdvi dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė su dviem automobiliniais liftais, mažesnes sąnaudas užtikrinantis grindų šildymas ir mechaninė vėdinimo sistema su šilumos atgavimu.  Taip pat numatyta įdiegti išmanųjį šildymo sistemos valdymą „WiFi“ ryšiu, o kietam vandeniui nukalkinti ir vamzdynams nuo korozijos apsaugoti bus sumontuotas elektromagnetinis nukalkinimo prietaisas.

Iš projekte įrengtų 60 prabangių 1–4 kambarių apartamentų laisvi likę vos keletas. Šiuo metu nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“ taip pat valdo prestižinį projektą Tilto gatvėje bei projektus Šnipiškėse, Naujamiestyje, Žirmūnuose, Jeruzalėje, Pilaitėje, Santariškėse bei Bajoruose.

„Eikos“ inf.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Basanavičiaus 9A“: kalbėti klausantis


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video