Top Baneris

Dirbti – ne tik kabinetuose

2018 gruodžio 18 d.
Bendradarbystės erdvės
Pasidalykite straipsniu

Tradicinių biurų erdves vis dažniau keičia bendradarbystės, kurių Lietuvoje daugiau nei dešimt, o pasaulyje skaičiuojama tūkstančiais. Ekspertai prognozuoja, kad jų artimiausiu metu tik daugės, o verslas turės įsivertinti, ar įsikurti tradiciškai, ar rinktis kitas alternatyvas. Pagal kokius kriterijus ir kodėl bendradarbystės erdves renkasi įmonės bei laisvai samdomi darbuotojai?

2018 metų nuomojamų biurų ir darbo erdvių kompanijos IWG atliktame tyrime apklausti 18 tūkst. darbuotojų ir darbdavių 96 šalyse. Jų klausta apie lanksčias darbo vietas ir kokius tokių erdvių privalumus išskirtų.

Tarptautiniai darbo erdvių ekspertai atkreipia dėmesį, kad nuomininkų prioritetų viršūnėje dažniausiai minima lokacija. Taip pat, renkantis bendradarbystės erdvę, atsižvelgiama į planuojamą skirti biudžetą ir poreikius, domimasi atmosfera bei su kokia bendruomene teks dirbti drauge.

Rinktis vietą aplenkiant spūstis

Patogi vieta – tai bene pagrindinis kriterijus renkantis bendradarbystės erdvę. Jeigu įmonė vykdo veiklą paslaugų srityje, ekspertai pataria rinktis lokaciją, kuri patogiausia klientams – pirmiausia įvertinti tai, kad jie galėtų greitai atvykti ir išvykti, negaištų laiko automobilių spūstyse. Tuo tarpu, 88 proc. apklaustųjų teigia, kad lanksti darbo vieta padeda sumažinti jų pačių kelionės į ir iš darbo laiką, o 81 proc. mano, kad tokia darbo sistema padeda išlaikyti geresnį darbo ir laisvalaikio balansą.

„Darbo vieta yra svarbi ir savo įmonės darbuotojams, jeigu planuojama plėsti personalą. Jiems svarbu ne tik greitai judėti mieste, pasiekti namus, bet ir efektyviai išnaudoti laiką ir, esant galimybei, susitikti su klientais ar partneriais skirtingose miesto vietose esančiose bendradarbystės erdvėse“, – sako tarptautinio darbo erdvių tinklo „Regus“ vadovė Baltijos šalims Jekaterina Kosmačeva.

Įsivertinti poreikius, pasidomėti atmosfera

Prieš pradedant nuomotis pasirinktą bendradarbystės erdvę, ekspertai pataria įsivertinti įmonės ar savo poreikius, pasidomėti, kokia bus atmosfera, sups verslo brenduomenė. Apklaustieji sako, kad svarbiausi darbo aplinkos elementai yra trys: patikimas ir greitas interneto ryšys (81 proc.), protingai ir patogiai įrengtas darbo kambarys (63 proc.) bei užtikrintas saugumas (59 proc.).

J. Kosmačeva pastebi, kad laisvai samdomiems kūrybinių sričių darbuotojams dažniausiai patinka užmegzti profesinius kontaktus, dalintis idėjomis darbo metu, tad jiems aktualu atviros darbo vietos.

„Konservatyvesnių profesijų specialistams, pavyzdžiui, buhalteriams ar teisininkams, labiau patinka ramesnė, uždaresnė aplinka, kur jie gali susikaupti ir kruopščiai atlikti savo darbą. Taip pat vienoms įmonėms reikia didelio susitikimų kambario, kitoms – didesnės virtuvės, kur darbuotojai galėtų pasigaminti pietus. Pasirinkimas priklauso nuo poreikių“, – teigia J. Kosmačeva.

Lengviau auginti personalą

Bendradarbystės erdvės – idealus variantas verslą pradedančioms įmonėms, kurios negali konkrečiai prognozuoti ateities galimybių, nuspėti, kaip sparčiai augs personalas.

„Bendradarbystės erdvėje dažnai galima sutikti įvairiausių sričių startuolių. Čia įmonės naudojasi tuo, kad galima pradžioje nuomoti darbo vietas vienam ar dviem žmonėms, o vėliau, priklausomai nuo poreikių, palaipsniui didinti ar mažinti. Darbo vietų nuomos sistema suteikia pasirinkimo laisvę“, – teigia nuomojamų įrengtų biurų ir darbo vietų kompanijai IWG priklausančio tinklo „Regus“ atstovė.

IWG tyrime darbdaviai minėjo, kad net 89 procentams lanksti darbo vieta padėjo auginti verslą, 87 proc. išlikti konkurencingiems rinkoje, 80 proc. prisivilioti geriausius srities darbuotojus, o 81 proc, sako, kad bendradarbystės erdvė jiems padėjo sutaupyti biuro išlaikymo išlaidas.

Pasak J. Kosmačevos, toks darbo modelis įmonėms suteikia finansinio lankstumo. „Tai ypač aktualu verslui, kuris neturi stabilių finansinių srautų, negali įsipareigoti metams ar dviems. Tačiau jiems būtina dirbti verslui pritaikytoje aplinkoje, ten susitikti su klientais, vystyti idėjas“, – pastebi J. Kosmačeva.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video