Top Baneris

Bėgant nuo miesto šurmulio: keturių gamtos stichijų namas žygeiviams

2021 lapkričio 30 d.
element house medine statyba moduliniai namaiTik SA
Gamtos stichijų namas (Anyang‘o kurortas, Pietų Korėja, 2006). © Rintala Eggertsson Architects ‎
Pasidalykite straipsniu

Suomių architekto Sami Rintala projektas „Element House“, įgyvendintas Pietų Korėjoje. Šis iš medžio ir plieno pastatytas namas yra unikalus tuo, jog keturi jame esantys kambariai yra skirti keturiems pradiniams elementams: orui, vandeniui, ugniai ir žemei.

Ant miško kalvos stovinčio namo paskirtis – pasiūlyti pastogę į kalnus traukiantiems žygeiviams, kad šie galėtų pailsėti, pasimėgauti pietumis, pasigrožėti kalnų vaizdais ar užsidegti smilkalų lazdelę. Tai susiję su slėnio, kaip svarbaus budistų prieglobsčio, istorija. Anksčiau kalnų vietovėje buvo daug šventyklų, iš kurių šiandien išlikusios tik kelios.

Pagrindinės šio elemento namo statybinės medžiagos yra plienas ir mediena. Betonas buvo naudojamas rūsiui ir pamatams. Angos dengtos saugiu stiklu, grindys – nefrito ir marmuro žvyru, kiekvienoje erdvėje skirtingos rūšies ir spalvos akmenys.

Prie gigantiško miesto Seulo šis projektas įgyvendintas neatsitiktinai. Seulas yra be perstojo augantis, didžiausias Pietų Korėjos miestas. Jis pasižymi nuolatiniu triukšmu, sausakimšais greitkeliais, nesibaigiančiomis klonuotų daugiabučių eilėmis ir nuolat vyraujančiu pilku smogu.

„Tikiuosi, kad šis nedidelis pastatas miesto ir miško pakraštyje sukurs kontrastingą atmosferą. Jeigu kas nors, eidamas pro šalį nusprendžia čia apsistoti, ir leisti įsivyrauti tylai, mano darbas pasiekė tikslą“, – sako architektas S. Rintala.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video