Top Baneris

BAUA Award 2021: triumfavo lietuvės Reda Petravičiūtė ir Dorotėja Žiugždaitė (3)

2021 lapkričio 12 d.
Reda Petravičiūtė ir Dorotėja Žiugždaitė
Reda Petravičiūtė ir Dorotėja Žiugždaitė (Organizatorių nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Studentams gyvai pristačius savo darbus, vienbalsiu žiuri sprendimu geriausiu pripažintas Redos Petravičiūtės, šių metų Vilnius Tech Urbanistikos katedros absolventės, magistro darbas „Istoriniai priemiesčiai: erdvinis manifestas globalioms miestų vystymosi tendencijoms“ (darbo vadovė doc. – dr. Dalia Dijokienė).

Vertintojai pažymėjo, kad „darbas demonstruoja didžiulį entuziazmą, pozityvumą ir viltį architektūrai ir urbanistikai. Problemos, kurias ji ėmėsi spręsti ir sprendimo būdas parodė labai stiprią koncepciją ir didžiulį potencialą. Be to, darbo pristatymas buvo labai profesionalus ir įtikinantis, ir ji pademonstravo gebėjimą naudotis visais prieinamais įrankiais atskleidžiant daugybę mūsų profesijos sluoksnių. Skirdami jai pirmąją vietą tikimės, kad jos požiūris ir aistra užkrės daugelį“.

Pirmasis garbingas žiuri paminėjimas taip pat skirtas Lietuvos atstovei – Vilniaus dailės akademijos absolventei Dorotėjai Žiugždaitei už darbą „Kvartalo regeneracija Naujininkuose: Teritorijos pritaikymas gyvenamajai paskirčiai pagal savadarbio miesto metodinius principus“ (Vilniaus fakulteto Architektūros katedra, darbo vadovas Aurimas Syrusas). Komisijos nuomone, „Darbas rodo gilų atvirkštinio požiūrio architektūroje potencialo suvokimą. Tai daugiasluoksnis ir įvairus, tačiau „neperspaustas“ projektas, įžvelgiantis naują, geresnį pasaulį, kuriame architektas gali tiesiogiai tarnauti bendruomenei“.

Antrasis garbingas paminėjimas teko Estijos menų akademijos absolventui Andreas Krigoltoi už darbą „Tvaraus sprendimo Lihulos degtinės gamyklai paieškos sidro daryklos forma“. „Projektas sprendžia labai realią Baltijos šalims problemą – mažėjantį kaimo gyventojų skaičių, apleistą paveldą ir griuvėsius, ir labai apgalvotai iliustruoja architektūros kaip bendruomenės telkimosi katalizatoriaus potencialą“ pastebėjo vertinimo komisijos nariai.

Konkurso nugalėtojai skirta 500 Eur, garbingai paminėtiesiems – po 250 Eur prizai. 

Konkurso dalyvių paroda iki lapkričio 19 d. eksponuojama Estijos menų akademijos fojė, o vėliau atkeliaus ir į Latviją bei Lietuvą.

BAUA Award apdovanojimai šiemet surengti jau devintą kartą, kitais metais jie vyks Rygoje. Bendrą Lietuvos, Latvijos ir Estijos projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Auste persigalvok

  2021-11-15, 15:26  

  Saunuoles merginos! Puikus pasiekimas!

 • chebra

  2021-11-14, 13:09  

  tikros šaunuolės mūsų merginos! pakelsiu šįvakar šampano taurę už jas!

 • popiezius

  2021-11-14, 11:33  

  Kaip i laidotuves visis susirnke. juodi.

Rekomenduojami video