Barselonos penthauze komfortą kuria harmoninga eklektika

Barselonos penthauze komfortą kuria harmoninga eklektika

RSP1 13
Montse Garrigos nuotr.

Susipažinkite: dizainerės Veronikos Mimoun penthauzas modernistiniame pastate Barselonos Eixample rajone. Miesto širdyje esantis butas istorine romantika alsuoja ne tik pravėrus langus, besigrožint miesto vaizdais, bet ir pačioje interjero atmosferoje. Erdviame penthauze galima rasti keturis miegamuosius, keturis vonios kambarius, svetainę, valgomąjį, virtuvę ir dvi terasas (viena net 50 m2 ploto – pietų pusėje). Interjere praeities žavesio suteikia atkurtas originalus mozaikinis grindinys ir atidengtos lubos, atkūrus originalų kataloniškąjį skliautą („Volta Catalana“).

Vaizduotės kelionė

Nors V. Mimoun Barselonoje studijavo ekonomiką ir verslo administravimą, o vėliau studijas tęsė JAV ir Paryžiuje, tikroji jos aistra – interjero dizainas. Kurį laiką V. Mimoun dirbo finansų srityje, tačiau jau kelerius metus ji kuria įspūdingus ir rafinuotus namus privatiems užsakovams. Šiuo metu dizainerė vadovauja interjero dizaino studijai „Veronica Mimoun Studio“, vienijančiai nemažą įvairių sričių specialistų būrį.

RSP Veronica Mimoun

Dizainerė Veronikos Mimoun Barselonoje studijavo ekonomiką ir verslo administravimą, o vėliau studijas tęsė JAV ir Paryžiuje, tikroji jos aistra – interjero dizainas.

V. Mimoun atvirauja, kad jai visada patiko padėti savo draugams ir šeimos nariams įgyvendinti jų namų dekoravimo projektus ir niekada neatsisakydavo, jei jie prašydavo jos patarimų, susijusių su namų interjeru. „Man patinka šis darbas, patinka bendrauti su savo komanda, puikiais architektais, dizaineriais, rangovais. Labai didžiuojuosi, kad mano verslas suteikia darbo daugeliui įvairiausių profesijų žmonių“, – sako V. Mimoun.

Vienas ryškesnių dizainerės bruožų, matomų visuose jos darbuose, – dėmesys kiekvienai detalei. Kalba eina ne tik apie dizainą, bet ir apie naudojamų medžiagų kokybę. „Geras dizainas sukuria harmoningą erdvę, kurioje iš tiesų smagu būti ir gyventi. Į savo darbą visada žvelgiame kaip į vaizduotės kelionę ir siekiame, kad visos kelionės metu užsakovai jaustųsi patogiai, pasitikėtų mūsų žiniomis, aukštos kvalifikacijos komanda, siekiamais tikslais“, – teigia V. Mimoun.

Originalus grindinys ir skliautai

Istoriniai elementai penthauzo interjere – atkurtas originalus mozaikinis grindinys ir kataloniškieji lubų skliautai – puikiai dera su šiuolaikišku įvaizdžiu, kurį erdvėms sukūrė V. Mimoun. Visos medinės interjero, baldų detalės, dailylentės, grindys, lentynos pagaminti iš medžio masyvo, naudota ąžuolo mediena, riešutmedis.

Istoriniai elementai penthauzo interjere – atkurtas originalus mozaikinis grindinys ir kataloniškieji lubų skliautai. Montse Garriga nuotr.

Tik įėjus į fojė, galima išvysti visą sieną dengiantį veidrodį, jame atsispindintis visas koridorius ir jo gale esantis balkonas sukuria begalybės pojūtį. Miegamųjų kambarių dizainas yra suasmenintas ir perteikia skirtingus įvaizdžius. Pavyzdžiui, pagrindinio miegamojo siena prie lovos galvūgalio išklijuota ryškiais Phillipo Jeffrieso tapetais „Sunset Orange“, kurie kambariui suteikia nepakartojamos šilumos. Ant sienų pakabinti trys Paryžiaus antikvariatuose pirkti Liudviko XIV stiliaus veidrodžiai. Lovos šonuose – modernūs aukso spalvos šviestuvai, puikiai derantys su klasikinio dizaino riešutmedžio apdailos naktiniais staliukais. Šis miegamasis sujungtas su vonia.

Pagrindinio miegamojo siena prie lovos galvūgalio išklijuota ryškiais Phillipo Jeffrieso tapetais „Sunset Orange“, kurie kambariui suteikia nepakartojamos šilumos. Montse Garriga nuotr.

Pagrindinė vieno svečių miegamojo siena išklijuota tapetais, kurių piešinys primena Barselonos dangumi plaukiančius plunksninius debesis. Lubose pakabintas kupolo formos šviestuvas, o šalia lovų stovi elegantiški minimalistinio dizaino naktiniai staliukai. Kaip ir lubose kabantis šviestuvas, taip ir ryškus rožinis lovos audinys tapo svarbiais dizaino akcentais. Dar kitame svečių miegamajame siena už tamsiai mėlynu audiniu dengto galvūgalio dekoruota pilkais ornamentais. Stiklinį paviršių turintis naktinio staliuko rėmas pagamintas iš nikeliu dengto metalo. Mažiausią kambarį galima pritaikyti tiek darbo erdvei, tiek svečių kambario funkcijai. Čia stovi tik sofa, o interjere dominuoja pilka ir smėlio spalvos. Spintos durų dizainas kuria įdomias perspektyvas iš bet kurio kambario taško, nes skirtingos durys dekoruotos arba vertikaliais arba horizontaliais dryžiais.

Vientisa jauki erdvė

Ąžuolo parketo laipteliais patenkama į viršutinį aukštą, kuriame įsikūrė svetainė, valgomasis, virtuvė, svečių vonios kambarys ir dvi terasos, viena esanti virtuvėje, o kita, didžioji 50 m2 terasa, įspūdingai papuošta ne tik gausios augalijos, bet ir pastato architektūrinių elementų – į ją patenkama iš svetainės erdvės.

Montse Garriga nuotr.

Svetainės, taip pat ir valgomojo bei virtuvės lubose atkurti senoviniai kataloniškieji skliautai. Svetainė sumanyta kaip didelė šeimos ir draugų susitikimų erdvė, todėl joje rasite ilgą V. Mimoun studijos sukurtą šviesaus audinio sofą, skirtingų formų pufus bei tamsesnių spalvų fotelius. Grindis dengia restauruotas originalus antikvarinis turkiškas kilimas. Svetainę puošia senovinės vazos bei vienas įspūdingesnių akcentų – kambario gale stovinti komoda, kurios durys ir stalčiai dekoruoti geltona ir juoda spalvomis, o centre puikuojasi modernus žurnalinis staliukas. Visų svetainės baldų dizaino stilius – skirtingas, tačiau kambaryje tai suformuoja vientisą jaukią erdvę.

Komfortas ir interjero harmonija

Iš svetainės patenkama į valgomąjį, kuriame dėmesys nukrypsta į pagal individualų užsakymą pagamintus natūralaus ąžuolo baldus – stalą, suolą ir lentynas. Siena už lentynos dekoruota melsvų tonų mozaika, ją tarsi įrėmina ir subtiliai išryškina lentynose ir suolo atloše visu ilgiu įrengtas paslėptas LED apšvietimas.

Virtuvės erdvę užpildo didelė ir labai talpi sala, oranžinės pusbario kėdės tarsi atliepia šiltus lubų atspalvius. Iš virtuvės į terasą galima patogiai išeiti per plačias vitrinines duris. Pusryčiaujant terasoje smagu grožėtis atsiveriančiu vaizdu į jūrą, todėl ji tarnauja tiek kaip poilsio vieta, tiek kaip vasaros valgomasis, viliojantis pasimėgauti nepriekaištinga architektūra ir neįtikėtinais senųjų Barselonos kvartalų vaizdais.

Virtuvės erdvę užpildo didelė ir labai talpi sala, oranžinės pusbario kėdės tarsi atliepia šiltus lubų atspalvius. Montse Garriga nuotr.

Dizainerė bene didžiausią dėmesį skyrė ir pagrindinei terasai, į kurią patenkama iš svetainės, – juk pietų kraštuose žmonės daug laiko praleidžia lauke. Joje dominuoja pasteliniai tonai ir garsių dizainerių – Patricios Urquiolos, Rodolfo Dordoni, Doshi Levien sukurti, garsios ispanų kompanijos „Kettal“ pagaminti baldai. Šią įspūdingą atvirą penthauzo erdvę įrėmina ir įsimintinu fonu tampa išraiškingi pastato architektūros elementai, gausybė augalų kuria užmiesčio vilos įspūdį. Nenuostabu, kad tokioje elegantiškoje aplinkoje šiltą pavasario dieną ar vidurvasario vakarą norisi kuo ilgiau užsibūti. „Komfortas yra esminis reikalavimas, ir būtent per natūralią estetiką mes pasiekiame namo interjero ir eksterjero harmoniją, nepamiršdami visų jo grožio elementų“, – sako V. Mimoun.

Didžiojoje terasoje galima džiaugtis komfortu, saulės spinduliais ir Barselonos miesto vaizdu, o šiuolaikiškus lauko baldus dizainerė parinko iš skirtingų „Kettal“ baldų kolekcijų. Ispanijoje įsikūrusi įmonė kuria minimalistinius, šiuolaikiškus medinius baldus, puoštus pintinės motyvais. Tai skirtingų kolekcijų („Bitta“, „Calla“, Vimini“, „Enea“, „Vieques“, „Roll“) derinys, darniai susikalbantis tarpusavyje. Montse Garriga nuotr.

Temos: eklektika, Interjero idėjos, Penthauzas, terasos idėjos, valgomojo interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai