Top Baneris

Baltoji sinagoga Joniškyje netrukus bus atvira lankytojams

2016 rugsėjo 13 d.
eeagrants.lt nuotr.
eeagrants.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Joniškio rajono savivaldybė įgyvendina Baltosios sinagogos pritaikymo visuomenės poreikiams projektą, kuriam skirtos Europos ekonominės erdvės ir Lietuvos valstybės lėšos. Projekto lėšomis jau sutvarkytas sinagogos vidus, įsigyti baldai, kompiuterinė, apšvietimo ir įgarsinimo įranga. Iki 2017 metų pavasario bus baigti fasadų tvarkybos darbai ir įkurta ekspozicija, skirta Joniškio istorijai.

Buvusi Joniškio Baltosios sinagogos pastato situacija jau seniai neatitiko visuomenės poreikių: nors pastatas buvo iš dalies restauruotas, gyventojams nebuvo atviras. Projekto įgyvendinimo metu ketinta sutvarkyti, išsaugoti ir pritaikyti visuomenės poreikiams vertingą kultūros paveldo statinį, pagerinti miesto viešąją infrastruktūrą ir vizualinį patrauklumą, prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos ekonominėje erdvėje.

1823 metais pastatyta romantizuotų vėlyvojo klasicizmo formų Baltoji sinagoga (vasarinė), kartu su vėliau pastatyta Raudonąja sinagoga (žiemine) sudaro unikalų XIX amžiaus sinagogų kompleksą. Baltoji Joniškio sinagoga – vienintelė išlikusi Lietuvoje sinagoga, kurioje ryški klasicizmo ir romantizmo stilių architektūrinė jungtis. Baltosios sinagogos avarinės būklės likvidavimo ir restauravimo darbams jau panaudota apie 500 tūkst. eurų valstybės ir savivaldybės biudžeto bei tarptautinės paramos lėšų.

eeagrants.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video