Top Baneris

Baltijos šalys ir vėl rinks geriausius architektūros studentų darbus

2017 spalio 26 d.
Baltijos šalių jaunų architektų darbų paroda-konkursas
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjunga kartu su Latvijos ir Estijos architektų sąjungomis organizuoja Baltijos šalių geriausių architektūros studentų baigiamųjų darbų parodą-konkursą, kuris lapkričio 2–3 dienomis vyks Lietuvos architektų sąjungoje (Kalvarijų g. 1, Vilnius). Renginį sudarys paroda, katalogas, diskusijos ir apdovanojimų renginys.

Parodoje bus pristatyti geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos aukštųjų architektūros mokyklų absolventų darbai, iš kurių geriausius rinks vertinimo komisija. Jos nariai – Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektai, nedėstantys nė vienoje parodoje dalyvaujančioje architektūros mokykloje.

Lapkričio 2-ąją vyks diskusija, skirta architektūrinei edukacijai Baltijos aukštosiose mokyklose, BAUA paviljono Seule (P. Korėja) Tarptautinės architektų sąjungos kongrese projekto pristatymas (pristato autoriai: arch. J. Lideikis, arch. T. Skripkiūnas) ir parodos atidarymas bei katalogo pristatymas.

Lapkričio 3 dieną parodoje dalyvaujantys jaunieji architektai pristatys savo darbus, o vakare vyks geriausių darbų autorių apdovanojimai.

Baltijos šalių jaunų architektų darbų paroda-konkursas – Baltijos architektų sąjungų asociacijos (BAUA) 2014 m. pradėtas kasmetis tradicinis renginys, skirtas pristatyti jaunųjų, ką tik aukštąsias mokyklas baigusių, architektų kūrybą.

Šis renginys vienintelis, kuriame viešai pristatomi visų 10 Lietuvos, Latvijos ir Estijos architektūros mokyklų geriausi absolventų darbai ir gabiausi jaunieji kūrėjai.

Parodos-konkurso dalyvius atrinko architektūros mokyklos ir katedros. Jauniemsiems architektams šis renginys svarbus ir dėl viešumo (galimybė savo darbą eksponuoti viešoje ekspozicinėje erdvėje, taip pat – pristatyti savo darbą ne tik akademinei, o platesnei, tarptautinei architektų bendruomenei), ir dėl plataus konteksto (susipažįstama su kitų šalių jaunų architektų darbais), bei dėl galimybės sulaukti kolegiško įvertinimo iš objektyvios, profesionalios žiuri.

Projekto metu bus organizuojami du seminarai-diskusijos: vienas, skirtas profesionalams, kitas – bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviams (bus kviečiamos atvykti 10 Vilniaus ir kt. miestų mokyklų moksleiviai, dailės mokytojai).

Analogiškas jaunųjų, tik ką studijas baigusių architektų paroda-konkursas Lietuvoje vyko jau keletą dešimtmečių.

2014 m., bendru Lietuvos, Latvijos ir Estijos sąjungų sutarimu, Vilniuje šis renginys pirmą kartą įvyko Baltijos šalių mastu. 2015 m. renginys vyko Taline, kaip festivalio „Talino architektūros bienalė“ dalis, 2016 m. – Rygoje. Rotacijos principu, renginys 2017 m. vyks Vilniuje.

Renginio programa

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video