Top Baneris

Baltijos prospekto estakada: darbų tempas – intensyvus

2022 rugpjūčio 31 d.
724519 136244 1287x836 1
Pasidalykite straipsniu

Baltijos prospekto sankryžoje su Šilutės ir Vilniaus pl. šiais metais jau atlikta darbų už beveik 11 mln. eurų. Visus metus intensyviai dirbę kelininkai tempo nelėtina – šiuo metu baigiamos statyti estakadų konstrukcijos, įrengiamos atraminės sienutės, darbai vyksta ir pačioje žiedinėje sankryžoje, kuri, siekiant didesnio pralaidumo, pertvarkoma į vadinamąjį turbo žiedą.

Planuojama, kad netrukus žiedinėje sankryžoje eismas vyks vėl dviem juostomis (šiuo metu dalyje žiedo eismas apribotas iki 1 eismo juostos).

 „Preliminarūs planai atidaryti dvi eismo juostas buvo numatyti rugsėjo 5-ai dienai, tačiau apsilankius vietoje ir dalykiškai pasikalbėjus su rangovais, tikėtina, kad judėjimą dviem juostomis pavyks atnaujinti jau nuo rugsėjo 2-os dienos. Kiekviena diena, lengvinanti eismą, yra aukso vertės, ypač turint omenyje mokslo metų pradžią. Smagu, kad rangovas kaip buvo taip ir lieka itin atsakingas bei stengiasi atliepti miesto bendruomenės lūkesčius“, – šiandien po apsilankymo rekonstruojamame objekte sakė miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Valstybė šiais metais Baltijos pr. žiedinės sankryžos rekonstrukcijos projektui yra skyrusi 8,7 mln. eurų, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – 1,8 mln., darbams taip pat numatyta 1,3 mln. savivaldybės biudžeto lėšų.

 „Iš valstybės ir uosto direkcijos gautas finansavimas jau panaudotas, tad norėdami be trikdžių tęsti darbus, sprendžiame tolesnio finansavimo klausimus. Tikime, kad valstybės požiūris į šį projektą ir toliau išliks deramas, nes rekonstrukcija reikalinga ne tik miesto gyventojų patogumui, bet ir sklandžiai valstybinio jūrų uosto, svarbių ekonomikos objektų veiklai“, – sako Klaipėdos meras.

Šį mėnesį Klaipėdai jau patvirtintas 1,03 mln. finansavimas iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kuri keturioms savivaldybėms skyrė lėšų keliams, vedantiems į pramonines teritorijas ir laisvąsias ekonomines zonas, taip pat kreiptasi į Susisiekimo ministeriją prašant šiems metams skirti dar 3 milijonus eurų iš įvairių neįgyvendintų programų likučio.

Baltijos pr. žiedinės sankryžos su Šilutės ir Vilniaus pl. rekonstrukcija ir estakados statyba – didžiausias šiuo metu savivaldybės įgyvendinamas susisiekimo infrastruktūros projektas. Įvertinus technologines pertraukas bei suplanuotą II darbų etapą, kurio metu bus įrengtos dvi papildomos požeminės perėjos, numatoma, kad visi darbai turėtų būti baigti 2024 m. I pusmetyje. Įgyvendinant projektą virš žiedinės sankryžos rytų-vakarų kryptimi bus pastatyta estakada, o pati žiedinė sankryža bus modernizuota. Su rangovu – AB „Kauno tiltai“ – pasirašytos sutarties vertė 38,18 mln., iš jų II etapui (dviejų papildomų požeminių perėjų įrengimui) numatyta 3,7 mln.

baltijos estakada 1 2
baltijos estakada 1 3
baltijos estakada 3

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video