sąsajoje matyti, kuriose patalpose suveikė signalizacija, esant poreikiui nuotoliniu būdu ją atjungti ir pan.
Užduotis – užtikrinti nepertraukiamą įrenginių darbą
Mažoji bendrija „LZ statyba“ verslo centro „Baltic Hearts“ komplekse atlieka vidaus elektros tinklų įrengimo darbus. Šiandien darbai vyksta jau trečiame korpuse. Nors įmonės projektų vadovas Audrius Zakarevičius juokauja, kad kasdieniuose komandos darbuose, realizuojant kištuko, laido ir lemputės kombinaciją, poezijos ir naujovių nedaug, džiaugiasi, kad tenka įgyvendinti ir įdomių architekto A. Ambraso sprendimų.
„Čia nemažai įdomių dizaino pavyzdžių. Kai kur šviestuvai paslėpti virš ažūrinių kabamųjų lubų, ir tai, kad jie yra, suprasi tik įjungęs apšvietimą. Originalių rezultatų teikia šviesos diodų juostelių naudojimas, kai kur LED šviestuvai montuojami į įtempiamąsias lubas“, – pasakojo A. Zakarevičius.
Bendrosiose verslo centro patalpose daugiausia montuojami irgi LED šviestuvai, darbo vietas apšvies liuminescenciniai. Dirbantiesiems šiame verslo centre bus nesudėtinga pasirūpinti tuo, kad po darbo nebūtų eikvojama elektra – beveik kiekvienas biuras turi išskirtinio dizainio „Master“ jungiklį, kuriuo galima išjungti viso biuro apšvietimą.
Darbo vietoms prijungti šiame verslo centre, pasak A. Zakarevičiaus, naudojama gana daug grindinių dėžučių – po vieną dviem darbo vietoms, į jas sumontuojant 4–6 kištukinius lizdus. Vien antrame – B – korpuse grindinių dėžučių įrengta apie 200.
Viename korpuse įsikūrusio banko pageidavimu, biuruose buvo įrengiami ir specialūs kištukiniai lizdai, prijungti prie nepertraukiamo maitinimo šaltinio ir dyzelinio generatoriaus. Taip saugus ir nepertraukiamas darbas užtikrinamas net dingus elektros įtampai.
Finišas – pasibaigus vasarai
Visi ambicingi užsakovų ir architektų sumanymai kaip projektai patenka į statinio projekto vadovo, bendrovės „NIT projektai“ direktoriaus Tomo Karoso, rankas. Į projektą T. Karosas įsijungė pernai, kai pradėjus pirmojo korpuso statybą iš projekto vadovo pareigų pasitraukė ankstesnis vadovas. Pirmas T. Karoso rūpestis buvo išdalyti projektą etapais, pagal kuriuos biurų pastatai ir priduodami valstybinei komisijai. Šiandien jis dirba vizuodamas projektinius trečio korpuso dokumentus.
„Nesikišu į projektinius architektų, konstruktorių ir inžinierių sprendinius. Mano užduotis – sukoordinuoti visų jų darbą – juk tai atskiros, nepriklausomos kompanijos, ir patikrinti, ar projektai atitinka statybų techninius reglamentus. Be projekto vadovo parašo ant darbo projekto sprendinių rangovai tiesiog negali pradėti darbų“, – savo įtakos sritį apibrėžė T. Karosas. Iki paskutinės užduoties pradžios – paskutinio iš trijų verslo centro pastatų pridavimo darbų – teliko trys vasaros mėnesiai.
Daugiau straipsnių apie verslo centrus sostinėje skaitykite gegužės
mėnesio „Statyboje ir architektūroje“.









AUTOMATIKOS IR VALDYMO
SPRENDIMAI
