Top Baneris

„BaltCap“ traukiasi iš mokyklos Ukrainos Bučos mieste projekto 

2024 vasario 7 d.
baltcap 1
P. Peleckio/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ bendrovė „Nullus“ traukiasi iš naujos mokyklos statybų projekto Ukrainos Bučos mieste. Jis, anot projekto administratorių, nutrauktas.

Apie pasitraukimą iš projekto BNS patvirtino „BaltCap“. Anot jos, įmonė iš projekto traukiasi dėl pareikštų įtarimų buvusiam fondo partneriui Šarūnui Stepukoniui, kuris įtariamas pralošęs ar kitaip iššvaistęs daugiau nei 30 mln. eurų fondo įmonių lėšų. 

„Nullus“ vadovui ir vienam iš projekto iniciatorių Šarūnui Stepukoniui pareikšti įtarimai, kurie nesiderina su kilniu šio projekto tikslu, todėl traukiamės, norėdami neutralizuoti reputacijos riziką“, – komentare BNS teigia „BaltCap“.

Pirmasis apie tai pranešė „Verslo žinių“ portalas.  

Sarunas Stepukonis
Buvęs „BaltCap“ fondo partneris Šarūnas Stepukonis. J. Kalinsko/BNS nuotr.

Ukrainoje veikiančios lietuviško kapitalo verslo grupės „BT Invest“ vadovas Aivaras Karalius portalui sakė, kad pagal Ukrainos teisės aktus jau rengiami „Nullus“ pasitraukimo dokumentai. 

Mokyklos statybų Bučos mieste projektą administravusios Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Energinio taupumo projektų skyriaus vadovė Agnė Markauskienė BNS sakė, kad projektas iš jo pasitraukus „Nullus“ nutrauktas, o įstaigos su šiais darbais jau nesieja jokie susitarimai.

„Iš esmės jau nėra projekto administruojamo, buvo nutraukta sutartis ir neskirtas finansavimas „BaltCap“. Jis net neįvyko, jis nutrauktas „Nullus“ prašymu ir finansavimas nebeskirtas (…) Iš mūsų pusės kaip ir nėra jokių susitarimų“, – trečiadienį BNS teigė A. Markauskienė.

Jos teigimu, „Nullus“ prašymą nutraukti sutartį agentūra gavo sausio 11-ąją, o įsakymas bendrovei neskirti lėšų paskelbtas sausio 31-ąją. 

Anot jos, APVA prie mokyklos statybų turėjo prisidėti maža dalimi – 0,5 mln. eurų iš vystomojo bendradarbiavimo programos, tačiau jų nespėta panaudoti, nes pinigų mokėjimas numatytas tik užbaigus projektą. 

„APVA turėjo skirti finansavimą, buvo tik maža dalis projekto, pusė milijono eurų numatyta, jis buvo skirtas, bet nebuvo net pradėtas. Nebuvo sumokėta jokių lėšų, darbai neįvyko“, – sakė A. Markauskienė.

Agentūros duomenimis, bendra projekto vertė siekė 14,3 mln. eurų. Anksčiau skelbta, kad ji siekia 18 mln. eurų.

Portalas „15min“ pranešė, kad lėšos mokyklos statyboms renkamos sutelktinio finansavimo būdu – iki šiol surinkta 1,957 mln. eurų, o Bučos miesto vicemerė Alina Saraniuk patvirtino, kad statybos dar neprasidėjo. 

Pernai rugpjūtį skelbta, kad Lietuva Bučoje pastatys mokyklą, o Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) administruojamą projektą įgyvendins bendrovė „Nullus“ paramos fondo „Support Fund for Bucha School“ užsakymu. 

Šį fondą įsteigė „BT Invest“, „BaltCap Infrastructure Fund“ ir visuomenininko Olego Šurajevo „1K“ paramos fondas.

Moderni ir naujausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkanti mokykla turi būti neatlygintinai perduota Bučos miesto savivaldybei. Mokyklą atidaryti buvo numatyta 2025 metų rugsėjo 1 dieną.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video