Top Baneris

Baigtas Tolminkiemio gimnazijos ir Lazdynų baseino statybų pirkimo pasiūlymų pateikimas

2021 sausio 14 d.
A080 PP Ziema 1024x724 1
„DO architects“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį baigėsi pasiūlymų teikimo terminas Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų pirkimui ir Lazdynų baseino statybos darbų užbaigimui. Vilniaus miesto savivaldybės administracija Pilaitės mikrorajone suplanuotai Tolminkiemio gimnazijai buvo paskelbusi tarptautinį atvirą rangos darbų pirkimą.

„Abu projektai mums kritiškai svarbūs. Kiek įmanoma iš mūsų pusės, pirkimų procesą suvaldėme ir toliau valdysime kokybiškai ir skaidriai. Per 2-3 mėnesius turime suspėti pasirašyti sutartis su būsimais nugalėtojais. Tikimės iš rinkos dalyvių pagarbos konkurso organizatoriams ir užsakovui bei vieni kitiems. Užtikrinam, kad laimės geriausi pasiūlymai“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

Pilaitės mikrorajone iškilsiančios Tolminkiemio gimnazijos statybos darbų konkursas sulaukė 7 rangovų pasiūlymų. Lazdynų daugiafunkcio sveikatinimo centro užbaigimo konkursas pritraukė 3 rangovų pasiūlymus. Abiejų konkursų nugalėtojai, jei skundų nebus ir procedūros vyks sklandžiai, optimistiniu scenarijumi galėtų paaiškėti pavasario pradžioje.

Tolminkiemio gimnazija

Architektūros studija „DO Architects“, laimėjusi Vilniaus miesto savivaldybės konkursą, suprojektavo keturių aukštų, 12 tūkst. kv. metrų ploto gimnaziją, kurioje galės mokytis 1000 moksleivių. Mokykla suprojektuota pasitelkiant BIM technologiją (Building Information Modeling, liet. – informacinis pastato modeliavimas).

Jau rengiant techninį projektą ir nuolat reaguojant į bendruomenės pastabas bei besikeičiančias švietimo sektoriaus nuostatas, nuspręsta padidinti sporto užsiėmimams skirtą plotą. Tikslinant projektą ypatingas dėmesys buvo skirtas Tolminkiemio gatvės atkarpai tarp Vydūno g. ir Pilaitės pr. Suprojektuota gatvės atkarpa ne tik palei mokyklos sklypą, tačiau iki pat Pilaitės prospekto. Gatvėje suprojektuotos stovėjimo vietos gyventojams, mokyklos svečiams, pėsčiųjų ir dviračių takai su apšvietimu, kokybiško apželdinimo sprendiniai.

Studijos „DO Architects“ komanda irgi pažymi išskirtinį projektavimo procesą, kai projekto eiga rūpinosi iš savivaldybės, architektų, moksleivių, aktyvių bendruomenės atstovų suburta darbo grupė. Mokyklos vizualizacijos ir projektiniai pasiūlymai suinteresuotai visuomenei buvo pristatyti 2019 m. lapkričio pabaigoje.

Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras

Naujai konkursą laimėjęs Vilniaus daugiafunkcinio Lazdynų sveikatinimo centro rangovas turės užbaigti centro statybas. Buvęs subankrutavęs rangovas yra atlikęs apie 40 proc. visų sutartyje numatytų darbų. Po sutarties su bankrutavusiu rangovu nutraukimo, pernai metų vasarį, savivaldybės surengtoje viešoje konsultacijoje su statybų sektoriumi sulaukta didelio rangovų susidomėjimo.

lazdynu baseinas

Lazdynų daugiafunkcis sveikatinimo centras turės vienus moderniausių Baltijos šalyse 50 ir 25 m ilgio plaukimo baseinus. Aštuonių takelių 50 metrų baseinas bus skirtas plaukimui, o 25 metrų – ir šuoliams į vandenį. Centre veiks ne tik baseinų kompleksas, bet ir treniruočių salės. Šalia plaukimo baseinų bus įrengta 1200 sėdimų vietų žiūrovams. Centro lankytojų lauks  šiuolaikiški persirengimo kambariai, modernūs dušai, o prie pastato – 105 vietų automobilių stovėjimo aikštelė.

Lazdynų baseine veiks pakeliamų dugnų sistema, leidžianti modifikuoti erdves, t. y. gylį ir tūrį, taip pat analogų Lietuvoje neturinti automatinė nelaimingų atsitikimų prevencijai skirta sistema. Baseine šuolininkai galės jaustis saugiai, nes bus įdiegtos naujausios technologijos (apsauga nuo traumų):  vandens suminkštinimo sistema ir apsauginiai fontanėliai. Taip pat bus įrengta itin moderni nano technologijomis pagrįsta vandens filtravimo sistema, o žiūrovų patogumui – moderni ir patogi LED švieslenčių sistema.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video