Top Baneris

Baigta Turto banko valdomo pastato rekonstrukcija, jame įsikurs Vadovybės apsaugos tarnyba

2022 gegužės 19 d.
VAT administracinis pastatas
Pasidalykite straipsniu

Generalinės rangos statybų bendrovė „Naresta“ anksčiau laiko baigė valstybinės įmonės „Turto bankas“ valdomo administracinio pastato, esančio T. Ševčenkos g. 13, rekonstrukciją. Penkių aukštų pastatas rekonstruotas ir statybos užbaigimo aktas gautas net trimis mėnesiais anksčiau nei buvo numatyta sutartyje. Senas sovietinio stiliaus administracinis pastatas buvo rekonstruotas į modernų biurą, jo bendrasis plotas padidėjo nuo 5,2 tūkst. iki 6,3 tūkst. kvadratinių metrų ploto.

„Vienas svarbiausių Turto banko veiklos tikslų – gerinti valstybės biurų būklę, didinti administracinio valstybės turto efektyvumą, užtikrinti šiuolaikiškas darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams. Valstybės apsaugos tarnybos pastato konversija į šiuolaikinius standartus atitinkantį biurą – iliustruoja siekiamybę, kurios link nukreiptos mūsų pastangos“, – sako Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius. Jo teigimu, atnaujinant pastatą buvo ieškoma tvarių sprendimų, mažinančių neigiamą įtaką aplinkai, o projekto vertinimai rodo, kad projektuotojų ir rangovų profesionalumas leido pasiekti užsibrėžtus tikslus.

20220519 pastatas 1

Prieš rekonstrukciją 1972-aisiais statybos neišvaizdaus pastato būklė įvertinta kaip itin prasta, nuo statybos pradžios nebuvo atlikti jokie remonto darbai, o inžinerinės, elektros, vandens ir šildymo sistemos pripažintos nusidėvėjusiomis. Rekonstruodama pastatą bendrovė „Naresta“ ne tik padidino bendrąjį pastato plotą, bet ir pasiekė užsibrėžtą ambicingą tikslą – vietoj techninio projekto stadijoje numatytos A energinės pastato klasės pasiekta A+.

„Šio pastato rekonstrukcija buvo ypatinga savo visuma. Visų pirma, objektas pritaikytas Valstybės apsaugos tarnybos poreikiams, padidintas pastato plotas, pasiekta aukštesnė pastato energetinė klasę, įrengta moderni šaudykla objekte miesto centre. Be to, projektas turėjo ir specialią slaptą projekto dalį, kurią įgyvendino projektuotojai bei rangovai, turintys teisę dirbti su slapta informacija“, – sako „Naresta“ generalinis direktorius Arūnas Šlenys. Antra, pasak jo, inovatyvus sprendimas – pilnas projekto skaitmenizavimas.

Nuo pat pradžių projektas buvo projektuojamas bei rekonstruojamas BIM aplinkoje, o baigus pastato rekonstrukciją „Naresta“ iniciatyva pastatas nuskenuotas 3D skeneriu ir parengtas modelis „Taip pastatyta“, kuris yra pirmasis „Taip pastatyta“ BIM modelis „3D Vilnius“ GIS platformoje. Rekonstruoto pastato projektas konkurse „Lietuvos BIM projektai 2022“ pripažintas „Geriausiu visuomeninių pastatų BIM projektu“. 

 

Šaltinis: Integrity

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video