Top Baneris

Aukštosios technologijos medinei statybai

2023 vasario 21 d.
CLIMA CONTROL NET
Pasidalykite straipsniu

Italijos Alpių regione įsikūrusi tarptautinė įmonė „Rothoblaas“ – viena pirmaujančių kuriant, projektuojant ir tiekiant aukštųjų technologijų sprendimus ir inovacijas medinės statybos konstrukcijoms. „Rothoblaas“ medinės statybos sektoriui siūlo įvairių sprendimų. Vieni jų – įvairių paskirčių plėvelės (membranos), medinių pastatų garso izoliacija bei paslėpti tvirtinimo elementai. 

Funkcionalios lipnios membranos medinei statybai

Medinė statyba – tai ilgaamžis, patvarus sprendimas, į kurį vis dažniau atsigręžia architektai. Medis vertinamas dėl savo universalumo. Gamintojai, atsižvelgdami į šią tendenciją, siūlo vis daugiau medžiagų, kurios padėtų tinkamai atskleisti medinės statybos potencialą.

Viena medžiagų, naudojamų medinėje statyboje – lipnios membranos. Šios plėvelės skirtos tiek apsaugoti pastatus statybų ar transportavimo metu, nuo lietaus, tiek kaip funkcinis, ilgaamžis apsauginis medinio pastato sluoksnis. 4 sluoksnių plėvelės labai gerai limpa net ant nelygių paviršių. Paviršius neslysta net esant didelei drėgmei. Jos taip pat pasižymi dideliu atsparumu mechaniniams ir trinčiai pažeidimams. 

TRASPIR ADHESIVE 260–260 g/m², Sd 0,22 m. 

VAPOR ADHESIVE 260–260 g/m², Sd 12 m.

BARRIER NET ADHESIVE 200–200 g/m², Sd 4, 7 m. su tinklu.

Monolitinės plėvelės medinei statybai

Naujos kartos difuzinės plėvelės ypač atsparios pažeidimams, nepralaidžios vandeniui, UV spinduliuotei, cheminiams pažeidimams ir įvairiems gamtos poveikiams. Stoginės plėvelės turi B-s1, d2, fasadinės – B, s1-d0 degumo klases. Plėvelės atitinka LCA (Life Cycle Assessment/gyvavimo ciklo vertinimo) ir EPD (ang. Environmental Product Declaration/Produkto poveikio aplinkai deklaracija) deklaracijas. TRASPIR EVO SEAL 200 monolitinė plėvelė medinei statybai gaminama su sluoksniu, kuris pats užtaiso mikroskyles, atsiradusias plėvelę pažeidus vinimi ar medsraigčiu.

Gaminamos tiek stoginės monolitinės plėvelės (150, 160, 200, 220, 340 g/m²), tiek fasadinės (115, 210, 300 g/m²).

Kintamo garų pralaidumo garo plėvelės

Kintamo garų pralaidumo garo plėvelės puikiai tinka, kur yra tikimybė atsirasti didelei drėgmei. Jos montuojamos iš vidaus. Dėl savo gebėjimo prisitaikyti prie garų difuzijos pagal hidrometeorologines sąlygas, plėvelė yra idealus sprendimas pagerinti renovuojamų pastatų energetinį efektyvumą. Sutvirtinimo tinklelis užtikrina puikų stabilumą esant mechaniniams įtempimams. Plėvelės turi LCA (ang. Life Cycle  Assessment/Gyvavimo ciklo vertinimas ir EPD (ang. Environmental Product Declaration/ Produkto poveikio aplinkai) deklaracijas.

  • CLIMA CONTROL 80–80 g/m², Sd 0,15 / 5 m
  • CLIMA CONTROL 105–105 g/m², Sd 0,1 / 20 m
  • CLIMA CONTROL NET 145–105 g/m², Sd 0,15 / 5 m, su tinklu.
  • CLIMA CONTROL NET 160–160 g/m², Sd 0,5 / 5 m, su tinklu
CLIMA CONTROL NET 145 RA1 1614680023
CLIMA CONTROL NET

Garso izoliacija medinėje statyboje

Garsas ir vibracija turi savybę plisti pakankamai greitai ir dažniausiai, kad šito išvengtume, reikalingi papildomi sprendimai. Medinėse konstrukcijose tas ypač aktualu. Gyvenimas ir darbas komfortiškame būste būtinas. „Rothoblaas“ asortimente galima rasti sertifikuotų sprendimų sumažinti arba visiškai pašalinti nepageidaujamus garso ar vibracijos trikdžius

Pastatų akustikoje garsas skirstomas į dvi kategorijas, priklausomai nuo perdavimo būdo – oro triukšmas, kai garso energiją nešanti terpė yra oras, ir struktūrinis triukšmas (garsas kerta konstrukciją, kuri neša vibracijas iš kambario į kambarį, net kai nėra greta vienas kito). Garso stiprumas sukeliamas įvairių situacijų: didelį 85–90 dB triukšmą kuria judrus eismas, 60–70 dB – triukšmingas biuras, 50 dB – miesto triukšmas. Vos girdimą garsą, 35–40 dB, kuria oro ventiliatorius, vos 25–30 dB stiprumo garsai fiksuojami bibliotekoje, 10–15 dB – tai šnabždėjimo kelias garsas. „Rothoblaas“ produkcija triukšmą gali sumažinti nuo 3 iki 30dB.

Keli „Rothoblaas“ produktai/sprendimai garso izoliacijai:

  • perdangų ir konstrukcijų vibracijai ir triukšmo perdavimui mažinti –  XYLOFON (5-15dB) ALADIN (4dB).
  • Pertvarų akustikai pagerinti – SILENT WALL MASS (iki 27dB).
  • Stogo ir metalinių fasadų triukšmingumui mažinti – TRASPIR METAL (iki 28dB).
silent wall masS
Pertvarų akustikai pagerinti – SILENT WALL MASS

Tvirtinimo elementai medinėje statyboje

Natūralu, kad statybose norime kuo lygesnių paviršių ir „nematomų“ sprendimų. Iš plieno ir aliuminio lydinio gaminamos paslepiamos (nematomos) medinių konstrukcijų sujungimo detalės ALUMINI, ALUMIDI, ALUMAXI, LOCK T ir LOCK C yra liejamos arba štampuojamos, todėl nėra jokių suvirinimo siūlių. Šios jungtys tvirtą sujungimą užtikrina visomis kryptimis. Paslėpta metalinė jungtis reiškia kur kas geresnį estetinį vaizdą. Naudojant šiuos elementus galima sujungti medines sijas prie medžio ir prie betono.

Jungtys atlaiko apkrovas nuo 2,9 iki 369 Rv,k [kN]. Jas galima montuoti tiek privačioje smulkiojoje statyboje, tiek pramoninėse sudėtingose konstrukcijose.

Taip pat medinės statybos konstrukcijoms rekomenduojamos sertifikuotos reguliuojamos kolonų atramos R10-R20-R30. Vizualiai estetiškos ir dideles apkrovas atlaikančios atramos pagamintos iš S235 plieno ir atitinka konstrukcijų EN 1995-1-1 1, 2 ir 3 klases. 

Medis vis dažniau bus naudojamas statyboje ne tik dėl besikeičiančio požiūrio į jį, bet ir dėl programos, kurią reikia įgyvendinti. Nuo 2024 m. Lietuvoje planuojama, kad ne mažiau kaip 50 proc. visų statyboje naudojamų medžiagų privalės būti atsinaujinančios. Viena pagrindinių atsinaujinančių medžiagų šaltinių yra būtent mediena. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video