Top Baneris

2015 rugsėjo 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Naujamiestyje, industrinėje aplinkoje įsikūrusiame menų fabrike „Loftas“, pristatytos kūrybinėse dirbtuvėse gimusios Aukštamiesčio ateities vizijos. Naujamiesčio rajone gyvenanti bendruomenė drauge su architektais, urbanistais, nekilnojamojo turto specialistais diskutavo apie naujo ir bene kūrybiškiausio Vilniaus rajono gimimą ir kuriamą patrauklaus, išvystyto rajono veidą ir ateitį.

„Šiame rajone matyti miesto gyvybė ir ateitis. O gyvybė atsiranda iš aktyvios bendruomenės, kaimynystės, įvairių nevyriausybinių iniciatyvų, verslo. Rajonas tarp Vilniaus centro ir oro uosto privalo augti. Kuriant naujoves svarbu išlaikyti ir savitą rajono veidą – šiek tiek funkcinės netvarkos ir urbanistinio chaoso. Norėtųsi, kad Naujamiestis taptų mūsų miesto gyvasties simboliu“, – sakė keturių architektų komandų sukurtas vizijas apžiūrėjęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Renginyje apsilankęs Nyderlandų Karalystės ambasadorius Bertas van der Lingenas pastebėjo, kad Lietuvoje kuriamos žmonėms draugiškos erdvės, kuriose gyventojai jaustųsi patogiai ir miesto plėtra leistų didžiuotis savo gyvenamąja aplinka.

Pasak projekto iniciatorių, Aukštamiestis – tai aukštuminė Naujamiesčio dalis, kurios buvusiose ar esamų gamyklų erdvėse bei kiemuose šiuo metu vyksta kūrybinės konversijos. Projekte dalyvavusių architektų tikslas – sukurti drąsią ir originalią rajono tapatybę, alternatyvą Senamiesčiui – menininkų miestą mieste. Potencialiai Aukštamiestis – vieta, kuri gali tapti pasaulinio garso menininkų, kūrybingų žmonių ir turistų traukos vieta. Architektus sužavėjo jau dabar rajone verdančio vidinio gyvenimo kontrastas.

Projektuose pasikartojanti idėja – kurti kuo daugiau viešųjų erdvių. Projekto dalyviai jas kūrė visur: tarp pastatų, tarp kvartalų, užkampiuose ir ant stogų. Vieni architektai pasiūlė patiems vietos gyventojams pasirūpinti savo vietos tapatybe ir daug vietos paliko demokratijai, bendro sutarimo paieškoms.

AUKST1

Architektų komandoms pristačius savas Aukštamiesčio vizijas, ekspertų komisija – urbanistas M. Pakalnis, kultūros paveldo specialistė D. Sabaliauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja Agnė Selemonaitė, konversijų socialinės praktikos ekspertės K. Tuin ir J. S. Driessen bei kiti – aptarė ir vertino kiekvieną iš jų.

Pasak ekspertų, akivaizdu, kad šių kūrybinių dirbtuvių rezultatai pažėrė daug įdomių ir išmintingų įžvalgų, į kurias verta atsižvelgti formuojant kūrybiško miesto veidą.

Vilniaus savivaldybės inf.

 

 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video