Top Baneris

Atsiveria legendinis kino teatras „Romuva“: namai menui ir kultūrai

2022 balandžio 19 d.
Kauno kino namai Romuva
KC Romuva nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Seniausias Lietuvos kino teatras „Romuva“ balandžio 22 d. atvers duris lankytojams. Po rekonstrukcijos žiūrovų čia lauks dvi šiuolaikiškos salės, išdidintoje scenoje galės vykti muzikos, teatro, šokio ir kitų atlikėjų pasirodymai. Istorinis pastatas taps jaukia, šiuolaikiška, drąsia ir atvira kultūros erdve. Pristatomas ir atnaujintas logotipas bei pavadinimas – Kino namai „Romuva“.

Naujai atgimęs tarpukario perlas

„Tai labai svarbus ir reikšmingas įvykis Kauno kultūriniame gyvenime. Ilgai lauktas „Romuvos“ atidarymas suteiks galimybę kauniečiams sugrįžti į savo pamėgtus kino namus, su kuriais daugelį sieja malonūs prisiminimai. Kaunas vėl bus praturtintas šiuolaikiška aukštos meninės vertės kino programa“, – mintimis dalijosi Kino namų „Romuva“ direktorė Rūta Mašanauskaitė.

Šventinis atidarymo renginys kvies pasivaikščioti po unikalius Art Deco elementus išsaugojusias kino teatro erdves, pažinti pastatui ir jo istorijai dedikuotą parodą bei išbandyti naująsias kino sales.

Pirmųjų lankytojų lauks speciali programa – naktinis filmų maratonas, leisiantis trumpam pamiršti kasdienes problemas ir pasinerti į magiškus nuotykius. 

Paruošta speciali programa

„Kinas – svarbi kultūros dalis, o „Romuva“ dar nuo tarpukario laikų kauniečiams simbolizuoja kokybę ir kelia nostalgiškus prisiminimus. Džiaugiuosi, kad gerokai užtrukusią rekonstrukciją pagaliau pavyko užbaigti. Tegul naujosios kino namų erdvės tampa stipria kauniečių traukos vieta, o čia rodomi filmai, kultūrinės veiklos bei renginiai suteikia dar daugiau malonių įspūdžių bei jaukių akimirkų“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Atidarymo renginio dalyvių laukia išskirtinė staigmena – naujai įkurtoje Kamerinėje kino salėje bus galima išvysti 1940 m. balandžio 18 d. „Romuvos“ atidarymo proga rodytą klasikinį filmą „Didžioji meilės simfonija“. Tarpukario spaudoje apie jį rašyta: „Tai nepaprasto grožio filma. Tai sužavėtų širdžių melodija. Tai auksinis meilės raštas gyvenimo matmenyse, pilname bandymų ir kančių“ („Lietuvos žinios“, 1940, bal. 18, p. 5.).

Naktinio filmų maratono žiūrovams paruoštas platus repertuaras – daniškos komedijos „Laukiniai vyrai“ premjera, geriausios europietiškos komedijos prizu apdovanota norvegiška juosta „Beibis nindzė“, festivalyje „South by Southwest“ kritikų išgirtas „Nepakeliamas milžiniško talento svoris“, drauge su Vilniaus tarptautiniu trumpųjų filmų festivaliu parengta ir speciali trumpametražių filmų programa. Šie filmai šmaikščiai ir ironiškai pasakoja netikėtas paprastų žmonių istorijas. 

Kino centro Romuva salė

Daugiau kaip 80 metų istorijos

„Romuvos“ pastato istorija prasidėjo dar 1938 metais, kai verslininkai Antanas ir Petras Steikūnai įsigijo sklypą Laisvės alėjoje ir vos po kelerių metų, 1940-ųjų balandį, atidarė kino teatrą „Romuva“. Tarpukariu jis pripažintas erdviausiu, moderniausiu ir originalumu pralenkiančiu ne tik Kauno, Lietuvos, bet ir kai kuriuos Baltijos šalių kino teatrus.

2015 metais pastatui suteiktas Europos paveldo ženklas, o šiuo metu jis – vienas iš Kauno modernizmo architektūros simbolių, pretenduojančių patekti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Daugiau nei aštuonis dešimtmečius veiklos metų skaičiuojantis kino teatras tapo ne tik kokybiško kino bei renginių erdve, bet ir daugelio kauniečių yra minima, kaip susitikimų, pasimatymų bei susipažinimo vieta. 

Kino namai „Romuva“ kviečia kauniečius ir miesto svečius iš naujo atrasti šią istorinę erdvę ir pasinerti į čia vyksiančią kultūrinę veiklą.

 

Šaltinis: KC Romuva

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video