Top Baneris

Kokią istoriją miestiečiams primins Kauno istorinis oro uostas?

2014 balandžio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 24 dieną, ketvirtadienį, 11.05 val. ir 18.10 val., per „Žinių radiją“ laidoje „Reikia architekto“ bus kalbama apie Kauno S. Dariaus ir D. Girėno oro uostą.

Kauno miesto centro padangė jau nebeįsivaizduojama be virš Nemuno zujančių lėktuvėlių ir kitų sparnuotų aparatų. Visi jie kyla iš seniausio veikiančio aerodromo Lietuvoje: Kauno S. Dariaus ir D. Girėno oro uostas vokiečių pradėtas kurti dar 1915 metais. Lietuvos aviacijos istoriją menanti ir kitiems primenanti vieta bei lakūnų akrobatų centras netrukus įgaus dar daugiau svorio aviacijos žemėlapyje. Čia neseniai pradėtos Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo posto statybos.

Apie tai, kaip šiuolaikinės architektūros, techninės paskirties pastatas papildys ir įsilies į istorinę Kauno vietovę, kaip unikalus istorinis uostas gali prisidėti prie Kauno miesto įvaizdžio bei ekonominės aplinkos gerinimo, radijo laidoje bus kalbamasi su Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo posto projekto autoriumi architektu Rimvydu Jurgiu Paliu ir Lietuvos Kultūros paveldo departamento direktore Diana Varnaite.

Laidos autorė Rūta Leitanaitė.

Parengta pagal www.architektusajunga.lt

Susijęs straipsnis:

Dariaus ir Girėno aerodrome susijungs kultūros paveldas ir šiuolaikinės …


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video