Top Baneris

Atostogų būsto koncepcija pamažu domina lietuvius

2023 rugpjūčio 25 d.
Nemunas by CITUS Vizualizacija 3
„Archas“ vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Pasaulyje populiari trumpalaikė atostogų būsto nuoma skinasi kelią ir į Lietuvą. Pasak išskirtinių būsto projektų valdymo bei nekilnojamojo turto paslaugų įmonės „Citus“ pardavimų vadovės Andželikos Keršytės, anksčiau žmonėms buvo nepriimtina mintis su kažkuo dalytis savo turtu, tačiau pradėjusiems vertinti tai iš praktinės perspektyvos ji tampa vis patrauklesnė.

„Tarptautinėse platformose, tokiose kaip Vrbo.com, AirBnB.com ar net Booking.com yra daugybė skelbimų, kur žmonės siūlo savo būstus išsinuomoti atostogoms. Žinoma, dažniausiai tai ir yra atostogų, o ne pagrindinis būstas, tačiau mūsų šalyje buvo įprasta būstą turėti tik sau arba jį pirkti tik nuomai“, – sako A. Keršytė.

Ji pastebi, kad iki šiol daugelis labiau linkę pasiskolinti iš kitų nei dalytis savo turtu. Todėl tokios automobilių dalijimosi platformos, o nuosavų automobilių dalijimosi platformos tik dabar ima sulaukti didesnio susidomėjimo.

„Bandoma „įdarbinti“ įvairų turtą, kuris kainuoja nemažai, tačiau nenaudojamas neneša vertės savininkui. Todėl tokiose dalijimosi platformose galima rasti visokių pasiūlymų – nuo įvairios įrangos, automobilių stovėjimo vietų iki pačių automobilių. Tik būstas, kaip brangiausias gyvenimo turtas, iki šiol buvo „terra incognita“, tačiau ir šioje vietoje situacija keičiasi atsirandant suvokimui“, – kalba ekspertė.

Slypi galimybės

Gali būti, kad šis požiūrio pokytis yra susijęs su geresniais nei Vilniuje ar Kaune pirminės būsto rinkos rezultatais pajūryje. Jei šiemet Vilniuje ir Kaune, palyginti su aktyviausiais 2021-aisiais, sandorių skaičius sumažėjo 2,5–3 kartus, tai pajūryje skirtumas yra mažesnis, o šiais metais, lyginant su 2022 m., netgi pastebimas augimas. Tikėtina, kad didžiąją dalį sandorių pajūrio pirminėje rinkoje sudaro būtent atostogų būstas ir šis segmentas turi galimybę rodyti geresnius rezultatus visoje Lietuvoje, svarstoma pranešime spaudai.

Druskininkai yra vienas didžiausių Lietuvos kurortų, aktyvus visais sezonais, nors trumpalaikės nuomos pasiūla čia – gan skurdi ir ne tokia patraukli kaip viešbučiai. Didžiąją dalį asortimento joje sudaro brangūs arba ne visus tenkinančios kokybės būstai. „Citus“ valdomo projekto „Nemunas by CITUS“ sėkmė rodo dideles šio segmento galimybes. Pirmuoju etapu projekte įsigyti siūloma 176 apartamentus su baseinu ant stogo bei bendromis poilsio terasomis. Antruoju asortimentą papildys dar 196 apartamentai; dalis jų turės nuosavas stogo terasas.

Nemunas by CITUS Statybu eiga Foto 1
„Nemunas by CITUS“ statybos. „Citus“ nuotr.

„Maždaug 9 iš 10 „Nemuno by CITUS“ apartamentų pirkėjų įsigyja juos sau su galimybe nuomoti, kai patys nesinaudos. Susitikimų metu klientams pateikiame daug analitinės informacijos ir skaičiavimų, leidžiančių jiems planuoti, kad nuomos pajamos kompensuos visą arba reikšmingą dalį investicijos į turtą. Druskininkuose matome tik 30–40 apartamentų trumpalaikei nuomai pasiūlymų, kur naktis kainuoja apie 100 Eur. Jei už naktį būsimieji apartamentų šeimininkai gaus 70–75 Eur, per dvi savaites tai sudarys 1 000 Eur. Žmonės ima suprasti tokio turto „įdarbinimo“ naudą ir vertinti šią perspektyvą, o mūsų kuriamo projekto koncepcija atveria galimybes Druskininkuose ilsėtis didesniam skaičiui žmonių“, – skaičiuoja „Citus“ pardavimų vadovė.

Nemunas by CITUS Vizualizacija 1
„Archas“ vizualizacija

Druskininkus mėgsta daugelis lietuvių, tačiau, A. Keršytės vertinimu, nedaugelis čia gali sau leisti ilgą viešnagę ten – nuomos ir kitos paslaugos kainuoja nemažai. 3–4 asmenų šeimai už savaitgalį tenka pakloti nuo 600 iki 1 000 Eur. Daug kas važiuoja tik vienai dienai, be nakvynės, nes vidutines pajamas gaunantiems atostogautojams nakvynei su pusryčiais viešbutyje skirti 200–500 Eur yra per brangu. Turint galimybę išsinuomoti naujus, kokybiškus apartamentus už žemesnę nei viešbučio kainą, tačiau su jiems būdingomis paslaugomis ir dar turėti visas sąlygas vietoje gamintis maistą, leidžia sutaupyti, o bendra poilsio kaina tampa patrauklesnė.

Ant „Nemunas by CITUS“ stogo yra baseinas, sauna ir sūkurinės vonios. Pirmojo aukšto erdvėje bus skalbykla, vaikų kambarys, darbo zonos, sporto klubas. Tiesa, dar ne visų funkcinių erdvių operatoriai rasti – vyksta aktyvi jų paieška.

Anksčiau absoliučią daugumą pirkėjų sudarė Vilniaus ir Kauno gyventojai, o pastaruoju metų daugėja žmonių iš aplinkinių miestų: Alytaus, Marijampolės ir kitų.

Projektą tikisi baigti kitais metais

Pagal Kauno architektūros studijos „Archas“ parengtą projektą vykdoma buvusios didžiausios Druskininkuose sanatorijos konversija įsibėgėjo. Apartamentų perdavimą būsimiems jų šeimininkams planuojama kitų metų pradžioje.

Projekte baigiamos montuoti stogo konstrukcijos, kurios turės išlaikyti numatytą baseiną, terasas ir kitą įrangą. Visų laukiamo baseino ir terasos prie jo montavimo darbai turėtų būti, priklausomai nuo visų projekto eigos aspektų, jau įsikūrus gyventojams – kitų metų pavasarį.

Pastato viduje mūrijamos pertvaros, įrengtos naujos inžinerinės sistemos. Pradėti fasadų elementų montavimo darbai: didelė dalis pastato uždengta langais, poros mėnesių bėgyje prasidės fasado apdailos montavimas. Atlaisvinus atskiras projekto teritorijos zonas nuo pastolių, technikos ir pan. prasidės aplinkos tvarkymas.

Projekto komanda skaičiuoja, kad antrąjį šių metų pusmetį, kiekvieną mėnesį statybos darbai pareikalaus apie 1 mln. Eur.

Konversija leis išsaugoti autentišką pastato charakterį ir sutaupyti medžiagų, darbo laiko, sumažinti taršą, reikalingą tokio dydžio objekto statybai. Visame pastatui reikalingų statybinių medžiagų gamybos ir pačios statybos procese didžiąją dalį išskiriamo anglies dvideginio sudaro konstrukcijoms reikalingo betono gamyba.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video