Top Baneris

Atnaujintų daugiabučių sąraše – dar trys uostamiesčio namai

2016 gruodžio 28 d.
Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Klaipėdos savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Atnaujinti dar trys daugiabučiai, dalyvaujantys Klaipėdos miesto energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programoje – Nidos g. 40, Taikos pr. 33 bei Sportininkų g. 28. Realią renovacijos naudą jų gyventojai pajus jau šį šildymo sezoną. Atliktus darbus įvertino ir priėmė Statybos užbaigimo komisija.

Visiems šiems namams savivaldybė parengė daugiabučių namų atnaujinimo planus ir energinio naudingumo sertifikatus, paskyrė namo atnaujinimo projekto administratorius.

Savivaldybės remiamos daugiabučių namų atnaujinimo programos pirmajame etape dalyvauja namai, kurie buvo atrinkti kaip labiausiai neefektyvūs, neracionaliai vartojantys šilumos energiją, o antrajame etape buvo raginami dalyvauti visi norintieji – svarbiausia, kad namai būtų pastatyti pagal iki 1993 metų galiojusius statybos techninius normatyvus. I etape dalyvauja 24 namai, II etape – 6.

Daugiabutis Nidos g. 40 – pirmasis renovuotas namas antrajame etape. Šio 80-ies butų namo gyventojai investicijų planą balsų dauguma patvirtino dar 2014 metų rudenį. Investicijų vertė statybos darbams – apie 870 tūkst. eurų.

Gyventojai buvo itin iniciatyvūs, siekė sėkmingai ir greitai atnaujinti daugiabutį namą, tačiau trukdžių išvengti nepavyko. Nors rangovas konkurso būdu buvo parinktas iki 2015 m. kovo 30 d., kuomet valstybės parama dar siekė 40 proc., tačiau rangovas paskelbė bankrotą. Anot savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, tai buvo neeilinė situacija, tačiau namą atnaujino kita statybos įmonė, kuri buvo pajėgi darbus atlikti kokybiškai ir operatyviai.

Nidos g. 40 daugiabutis namas išsiskiria iš daugumos renovuotų daugiabučių tuo, kad gyventojai pasirinko ne tik tradicines, bet ir alternatyvias energiją taupančias priemones – saulės kolektorius. Tai leidžia išlaidas karšto vandens ruošimui sumažinti 70 proc. L. Dūda giria gyventojus, supratusius, kad kompleksiniai sprendimai leidžia išgauti daugiau naudos iš renovacijos proceso.

klaipeda renovacija daugiabuciai 2

Sėkmingai baigta ir Taikos pr. 33 namo renovacija: statybos darbų konkursą laimėjusi bendrovė projektą įgyvendino itin efektyviai, sklandžiai ir operatyviai – darbai pradėti šių metų balandį, o dabar jau yra baigti. Tiesa, būta problemų parengiamajame etape: užsitęsus procesams ir per tą laiką išaugus statybų kainoms, teko koreguoti investicijų planus ir juos dar kartą tvirtinti butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimuose.

Analogiškų problemų kilo ir dėl Sportininkų g. 28 namo. Po investicijų planų korekcijų, Taikos pr. 33 namo butų ir kitų patalpų savininkams renovacija kainavo 457 tūkst. eurų, Sportininkų g. 28 – 318 tūkst. eurų. Šiems namams bus skiriama 35 proc. dydžio valstybės parama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms. Abiejuose daugiabučiuose po renovacijos energinio naudingumo klasė pakilo iki C (Taikos pr. 33 buvo E, Sportininkų g. 28 – D).

Iš savivaldybės programoje dalyvaujančių daugiabučių statybos darbai yra vykdomi ir šiuose namuose: Sportininkų g. 16, Sportininkų g. 8, Pušyno g. 29, Tiltų g. 4, Sulupės g. 7, Taikos pr. 35C, Sausio 15-osios g. 24, Sausio 15 osios g. 3.

2016 metais Lietuvos Respublikos aplinkos ministrui paskelbus kvietimą teikti paraiškas daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti), Klaipėdos miesto savivaldybė turi galimybę atnaujinti dar 19-ka daugiabučių namų. Savivaldybė jau yra priėmusi 14-kos daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) investicijų planus, iš kurių penkių namų investicijų planams pritarė VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra. Šiuose daugiabučiuose namuose jau organizuojami butų ir kitų patalpų savininkų susirinkimai dėl pritarimo investicijų planams. Tikėtina, kad pirmieji namai turi galimybę sulaukti iki 35 proc. valstybės paramos energinį efektyvumą didinančioms priemonėms, jei statybos darbus pavyks baigti iki 2017 metų gruodžio 31 dienos.

klaipeda renovacija daugiabuciai 1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video