Top Baneris

Atnaujintas Škėvonių pažintinis takas

2023 liepos 31 d.
kvonigbriotakas 1
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nuo šiol Škėvonių gūbrio atodangą Nemuno kilpų regioniniame parke bus patogiau pasiekti pėsčiomis ar dviračiu ir gėrėtis kvapą gniaužiančia Nemuno kilpų panorama. Lankytojams atvertas naujai pritaikytas lankymui Škėvonių gūbrio pažintinis takas, skelbiama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos pranešime spaudai.

Lankytojų patogumui ir saugumui pakeistos nusidėvėjusios apžvalgos aikštelės konstrukcijos, šlaitų atitvarai, įrengtas naujas pažintinis takas, kurį papildo atokvėpio vietos, 10 metrų ilgio gūbrio maketas.

Naujai pritaikytame lankymui Škėvonių gūbrio pažintiniame take veikia skaičiuotuvas, kuris fiksuoja lankytojų skaičių.

Atnaujintas Škėvonių gūbrio takas jau veikia ir yra atviras lankytojams. Valstybinė saugomų teritorijų tanryba pažintį su Nemuno kilpų regioniniu parku kviečia pradėti regioninio parko lankytojų centre, po to keliaujant promenada palei Nemuną užlipti ant pritaikymo lankymui Vytauto kalno, nužingsniuoti iki aukščiausio Lietuvoje Nemuno kilpų regioninio parko apžvalgos bokšto ir tada aplankyti Škėvonių gūbrio taką.

Škėvonių atodanga – ledynmečio pabaigoje susiformavęs gamtos paminklas, įtrauktas į vertingiausių Šiaurės vakarų Europos geologinių objektų sąrašą. Atodanga ypač svarbi gamtamoksliniu požiūriu dėl išlikusios tarpledynmečio dūlėjimo plutos, todėl jos prieigos atnaujintos siekiant išsaugoti ir sudaryti palankias sąlygas keliautojams susipažinti su Škėvonių geomorfologinio draustinio kraštovaizdžiu.

Daugiau nei pusę kilometro besidriekiantis atodangos skardis aukščiausioje vietoje siekia net 33 metrų aukštį. Siauriausioje vietoje gūbrio plotis yra mažiau nei 100 metrų, o plačiausioje – kiek daugiau kaip 400 metrų.

Projektas įgyvendintas 2014–2020 metų Europos Sąjungos investicijų veiksmų programos lėšomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video